Son Haberler
ÇANAKKALE KAMPI... ÇANAKKALE KAMPININ SON GÜNÜNDE, YEMEKLERDEN DOLAYI 38 ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ. ÇANAKKALE’DE AYAKTA TEDAVİ EDİLEN 35 ÖĞRENCİ YURDA DÖNDÜ. HASTANEDE MÜŞAHEDE ALTINA ALINARAK TEDAVİ EDİLEN 3 ÖĞRENCİNİN İSE BU AKŞAM KKTC’YE DÖNMESİ BEKLENİYOR.
-www.brtk.net-
ÇANAKKALE KAMPI... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT: ENDİŞEYE GEREK YOK, ŞU ANDA TÜM ÖĞRENCİLER İYİ
-www.brtk.net-
ANNAN HAYATINI KAYBETTİ... BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ESKİ GENEL SEKRETERLERİNDEN KOFİ ANNAN 80 YAŞINDA TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-
ANNAN HAYATINI KAYBETTİ... CUMHURBAŞKANI AKINCI KOFİ ANNAN’IN KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNE OLAN KATKISININ HER SAYGI İLE ANILACAĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
ANNAN HAYATINI KAYBETTİ... CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ KOFİ ANNAN’IN KIBRISLI TÜRKLER TARAFINDAN HER ZAMAN SAYGI VE SEVGİ İLE ANILACAĞINI BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
KIBRIS KONUSU... İNGİLTERE’NİN AVRUPA BİRLİĞİ İŞLERİNDEN SORUMLU BAKANI ALAN DUNCAN, ÜLKESİNİN KIBRIS SORUNUNA “İKİ TOPLUMLU, İKİ KESİMLİ, FEDERAL BİR ÇÖZÜM BULUNMASINI DESTEKLEDİĞİNİ” DİLE GETİRDİ. ERDOĞAN YENİDEN BAŞKAN....TÜRKİYE’DE ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’NİN 6. OLAĞAN KONGRESİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KONGRE’DE TEK ADAY OLARAK GÖSTERİLEN TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA GETİRİLDİ.
-www.brtk.net-
EK MESAİLER... 5 SENDİKA, ÖRGÜTLÜ BULUNDUKLARI KAMU BİRİMLERİNDE PERSONELİN EK MESAİ YAPMAMASI KARARI ALDI. GÜÇ SEN BU KARARINI BUGÜN UYGULAMAYA KOYDU
-www.brtk.net-
GİRNE LİMANI... GİRNE BAŞKILAVUZLUK VE LİMAN BAŞKANLIĞI, GİRNE LİMANINDA MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN BAYRAM SÜRESİNCE HİZMET VERİLECEĞİNİ AÇIKLADI. PULYA FESTİVALİ BAŞLADI... YENİ BOĞAZİÇİ PULYA FESTİVALİNİN AÇILIŞINA KATILAN CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, ÇEVREYİ KORUMA BİLİNCİNİN GELİŞTİRİLMESİNİN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ.
-www.brtk.net-
ÜRETİCİYE DESTEK... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANLIĞI, 8 BİN 371 ÜRETİCİYE 5 MİLYON 386 BİN 754 TL’LİK AKARYAKIT ÖDEMESİ YAPTI.
-www.brtk.net-
ABD’NİN SURİYE KARARI... ABD YÖNETİMİ, SURİYE'DE İSTİKRARIN SAĞLANMASI İÇİN VERMEYİ VADETTİĞİ 230 MİLYON DOLARLIK FONU BAŞKA BÖLGELERDE KULLANMA KARARI ALDI.
-www.brtk.net-
PAKİSTAN’DA YENİ KABİNE ... PAKİSTAN'DA SEÇİMİN GALİBİ PAKİSTAN ADALET HAREKETİ (PTI), YENİ BAKANLAR KURULUNU VE CUMHURBAŞKANI ADAYINI KAMUOYUYLA PAYLAŞTI. PARTİ SÖZCÜSÜ FAVAD ÇAUDRİ'NİN TWİTTER'DAN YAPTIĞI AÇIKLAMAYA GÖRE, KABİNEDE 20 BAKAN BULUNACAK.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

“Maksimum Sanat Minimum Risk”

Perşembe 18 Ocak 2018 13:03

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Maksimum Sanat Minimum Risk sloganı ile Şubat Tatili Sanat Kampı ve Sergisi düzenliyor.

Projenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Komisyon olarak riskleri önleme ve farkındalık çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Özellikle Lefkoşa Surlariçi’nde risk altındaki çocuklara yönelik uzun zamandır çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Karaokçu, bu çocukların Şubat tatilini rahat geçirirken aynı zamanda kişiliklerine destek verileceği bir Sanat terapi Kampı düzenlediklerini kaydetti.

Kamp hakkında bilgi veren Karaokçu “çalışmaya 10 Arabahmet ilkokulu, 10 Atatürk ilkokulu öğrencisi, 10 tane de Surlariçi’nde yaşayan ve Komisyon tarafından sürekli olarak desteklenen risk altındaki çocuk katılacağını söyledi.

Karaookuç, “Katılım 7-11 yaş arasında olacak. 30 çocuğu iki hafta boyunca hem eğiteceğiz hem de hoş vakit geçirmelerini sağlayacağız. Ardından da üretilecek ürünlerden bir sergi açacağız” dedi.

Projenin uygulayıcısı olan Art Terapi Merkezi Sorumlusu Bahar Çıralı da sanat dilini kullanarak yapılan terapinin çok etkili sonuçlar verdiğini belirterek kampta yapılacak sanat destekli terapinin çocukların gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

Programı düzenlerken en önemli amaçlarının çocukların benlik saygısını artırmak olduğunu ifade eden Çıralı “inanıyoruz ki çocukların benlik saygısı yüksek olursa bağımlılık riskinden uzak durabilirler” dedi.

Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp Kaya ise projeye katkı koydukları için mutlu olduklarını belirtti.

Böylesi projeleri sadece ilkokullara yönelik değil, orta ve lise öğrencilerine yönelik de düzenlemek istediklerini söyleyen Kaya, hem öğrencilerden hem de velilerden bu yönde talepler aldıklarını kaydetti.

Atatürk Kültür Merkezi Yönetmeni Umre Örs de, projeye ev sahipliği yapmanın kendilerini heyecanlandırdığını, amaçlarının çocukları riskten uzak güvenli ortamlarda tutmak olduğunu söyledi.

Bağımlılık konusunun toplum için önemli bir tehdit olduğunu işaret eden Örs, “hep birlikte, kendi alanlarımızda bu konuda fikir üretip emeğimizi ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Eğitim Sorumlusu Dr Gülcem Sala Razı ise Proje ile koruyucu faktörler üzerine ağırlık verdiklerini kaydetti, buna daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

Razı “özellikle risk altındaki çocukların korunmasına yönelik bu tür aktivitelerin artırılması gerektiğine inandığımızı için hepimiz buradayız. Bu çok önemli bir birliktelik. Çocukluk çağında küçücük bir dokunuşun yetişkinlikte bize büyük bir geri dönüşümü oluyor” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR