Son Haberler
CTP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... CTP VE DİSİ’DEN BİR HEYET CTP GENEL MERKEZİ’NDE BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
CTP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... BAŞBAKAN ERHÜRMAN: ANASTASİADİS NERDE FEDERAL DEVLETİN YETKİLERİNİ KISMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLESİN
-www.brtk.net-
ÖZERSAY - MAVROYANNİS GÖRÜŞMESİ... DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, RUM MÜZAKERECİ MAVROYANNİS İLE LİMASOL’DA GAYRİRESMİ BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ
-www.brtk.net-
ÖZERSAY - MAVROYANNİS GÖRÜŞMESİ... DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: DOĞRUDAN DİYALOG KURMANIN ÖNEMİNE İNANIYORUM
-www.brtk.net-
GEMİKONAĞI’NDA AKIL ALMAZ OLAY... SALTUK BUĞRA ARICI APARTMANIN İKİNCİ KATINDAN AŞAĞI ATILDI
-www.brtk.net-
GEMİKONAĞI’NDA AKIL ALMAZ OLAY... AĞIR YARALANAN ARICI’NIN HAYATİ TEHLİKESİ BULUNUYOR
-www.brtk.net-
GEMİKONAĞI’NDA AKIL ALMAZ OLAY... POLİS OLAYLA İLGİLİ 5 KİŞİYİ TUTUKLADI
-www.brtk.net-
TRAFİK KAZASI... GAZİMAĞUSA’DA OTOBÜSÜN ÇARPTIĞI TÜRKMENİSTAN UYRUKLU 29 YAŞINDAKİ BAYRAM RASULOV HAYATINI KAYBETTİ
-www.brtk.net-
DÜNYA TRAFİK KONTROLÖRLERİ GÜNÜ... HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ SENDİKASI BAŞKANI KAPISIZ: MESLEKİ SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜLMESİ ACİL VE ELZEM
-www.brtk.net-
RADYASYONDAN KORUNMA SEMPOZYUMU... RADYASYONDAN KORUNMA VE RADYASYON GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU BAŞLADI
-www.brtk.net-
CEMAL KAŞIKÇI... SUUDİ ARABİSTAN YÖNETİMİ, GAZETECİ KAŞIKÇI'NIN KONSOLOSLUK BİNASINDA YAŞANAN ARBEDE SONUCUNDA ÖLDÜĞÜNÜ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI’NIN ÖLÜMÜ... TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: OLAYIN AYDINLATILMASI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI’NIN ÖLÜMÜ... BM:HIZLI KAPSAMLI VE ŞEFFAF SORUŞTURMAYAPILMALI
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI’NIN ÖLÜMÜ... ABD BAŞKANI TRUMP: SUUDİLERE BAZI SORULARIMIZ OLACAK
-www.brtk.net-
HİNDİSTAN’DA TREN KAZASI... TREN YEREL BİR FESTİVALE KATILAN KALABALIK BİR GRUBA ÇARPTI, 59 KİŞİ ÖLDÜ
-www.brtk.net-
AFGANİSTAN SANDIK BAŞINDA... AFGANİSTAN’DA MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ İÇİN OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

“Maksimum Sanat Minimum Risk”

Perşembe 18 Ocak 2018 13:03

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Maksimum Sanat Minimum Risk sloganı ile Şubat Tatili Sanat Kampı ve Sergisi düzenliyor.

Projenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Komisyon olarak riskleri önleme ve farkındalık çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Özellikle Lefkoşa Surlariçi’nde risk altındaki çocuklara yönelik uzun zamandır çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Karaokçu, bu çocukların Şubat tatilini rahat geçirirken aynı zamanda kişiliklerine destek verileceği bir Sanat terapi Kampı düzenlediklerini kaydetti.

Kamp hakkında bilgi veren Karaokçu “çalışmaya 10 Arabahmet ilkokulu, 10 Atatürk ilkokulu öğrencisi, 10 tane de Surlariçi’nde yaşayan ve Komisyon tarafından sürekli olarak desteklenen risk altındaki çocuk katılacağını söyledi.

Karaookuç, “Katılım 7-11 yaş arasında olacak. 30 çocuğu iki hafta boyunca hem eğiteceğiz hem de hoş vakit geçirmelerini sağlayacağız. Ardından da üretilecek ürünlerden bir sergi açacağız” dedi.

Projenin uygulayıcısı olan Art Terapi Merkezi Sorumlusu Bahar Çıralı da sanat dilini kullanarak yapılan terapinin çok etkili sonuçlar verdiğini belirterek kampta yapılacak sanat destekli terapinin çocukların gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

Programı düzenlerken en önemli amaçlarının çocukların benlik saygısını artırmak olduğunu ifade eden Çıralı “inanıyoruz ki çocukların benlik saygısı yüksek olursa bağımlılık riskinden uzak durabilirler” dedi.

Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp Kaya ise projeye katkı koydukları için mutlu olduklarını belirtti.

Böylesi projeleri sadece ilkokullara yönelik değil, orta ve lise öğrencilerine yönelik de düzenlemek istediklerini söyleyen Kaya, hem öğrencilerden hem de velilerden bu yönde talepler aldıklarını kaydetti.

Atatürk Kültür Merkezi Yönetmeni Umre Örs de, projeye ev sahipliği yapmanın kendilerini heyecanlandırdığını, amaçlarının çocukları riskten uzak güvenli ortamlarda tutmak olduğunu söyledi.

Bağımlılık konusunun toplum için önemli bir tehdit olduğunu işaret eden Örs, “hep birlikte, kendi alanlarımızda bu konuda fikir üretip emeğimizi ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Eğitim Sorumlusu Dr Gülcem Sala Razı ise Proje ile koruyucu faktörler üzerine ağırlık verdiklerini kaydetti, buna daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

Razı “özellikle risk altındaki çocukların korunmasına yönelik bu tür aktivitelerin artırılması gerektiğine inandığımızı için hepimiz buradayız. Bu çok önemli bir birliktelik. Çocukluk çağında küçücük bir dokunuşun yetişkinlikte bize büyük bir geri dönüşümü oluyor” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR