Son Haberler
KARDAK KRİZİ... YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI NİKOS KOÇYAS, "TÜRKİYE KIRMIZI ÇİZGİYİ AŞTI. KARDAK YUNAN'DIR" DEDİ.
-www.brtk.net-
KARDAK KRİZİ... TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ HAMİ AKSOY, KOCİAS’IN, SİYASİ POZİSYONUNUN GEREKTİRDİĞİ SORUMLULUKTAN UZAK, BARIŞÇIL OLMAYAN VE HADDİNİ AŞAN BİR YAKLAŞIMI BENİMSEDİĞİNİ BELİRTEREK KOCİAS’I AKLISELİME DAVET ETTİ.
-www.brtk.net-
YILDIRIM JUNCKER GÖRÜŞMESİ... TÜRKİYE BAŞBAKANI BİNALİ YILDIRIM, AVRUPA BİRLİĞİ  KOMİSYONU BAŞKANI JEAN-CLAUDE JUNCKER İLE GÖRÜŞTÜ. GÖRÜŞMEDE AB’NİN  18 MART MUTABAKATI KAPSAMINDA, TÜRK VATANDAŞLARINA VİZESİZ SEYAHAT TAAHHÜDÜNÜ MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞTİRMESİ GEREKTİĞİ BELİRTİLDİ.
-www.brtk.net-
AB TCVİZE SERBESTİSİ.... AB DIŞİŞLERİ BAKANLARI TÜRKİYE'YE VİZE SERBESTİSİ İÇİN TERÖRLE MÜCADELE YASASININ YUMUŞATILMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI.
-www.brtk.net-
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ... DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ BUGÜN LEFKOŞA MEZARLIĞINDA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI.
-www.brtk.net-
GÜNEYDEN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR... HÜKÜMET SÖZCÜCÜSÜ HRİSTODULİDİS: TÜRKİYE’NİN BU TAVRI İLE KIBRIS SORUNU ÇÖZÜLEMEZ. ANASTASİADİS: DOĞU AKDENİZ’DEKİ DURUM NORMALE DÖNER DÖNMEZ MÜZAKERELERİN YENİDEN BAŞLAMASI YÖNÜNDE İNİSİYATİF ALACAĞIM
-www.brtk.net-
NİJERYA'DA BOMBALI SALDIRI...PAZAR YERİNE DÜZENLENEN İNTİHAR SALDIRISINDA 21 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE - HOLLANDA İLİŞKİLERİ...HOLLANDA MASLAHATGÜZARI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ÇAĞRILDI. AKSOY: 1915 OLAYLARINI SİYASİLEŞTİRMEYE YÖNELİK GİRİŞİMLER KABUL EDİLEMEZ  
-www.brtk.net-
ABD’DE EN FAZLA EVSİZ NEW YORK'TA... 550 BİN EVSİZ KIŞ ŞARTLARIYLA MÜCADELE EDİYOR
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

“Maksimum Sanat Minimum Risk”

Perşembe 18 Ocak 2018 13:03

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Maksimum Sanat Minimum Risk sloganı ile Şubat Tatili Sanat Kampı ve Sergisi düzenliyor.

Projenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Komisyon olarak riskleri önleme ve farkındalık çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Özellikle Lefkoşa Surlariçi’nde risk altındaki çocuklara yönelik uzun zamandır çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Karaokçu, bu çocukların Şubat tatilini rahat geçirirken aynı zamanda kişiliklerine destek verileceği bir Sanat terapi Kampı düzenlediklerini kaydetti.

Kamp hakkında bilgi veren Karaokçu “çalışmaya 10 Arabahmet ilkokulu, 10 Atatürk ilkokulu öğrencisi, 10 tane de Surlariçi’nde yaşayan ve Komisyon tarafından sürekli olarak desteklenen risk altındaki çocuk katılacağını söyledi.

Karaookuç, “Katılım 7-11 yaş arasında olacak. 30 çocuğu iki hafta boyunca hem eğiteceğiz hem de hoş vakit geçirmelerini sağlayacağız. Ardından da üretilecek ürünlerden bir sergi açacağız” dedi.

Projenin uygulayıcısı olan Art Terapi Merkezi Sorumlusu Bahar Çıralı da sanat dilini kullanarak yapılan terapinin çok etkili sonuçlar verdiğini belirterek kampta yapılacak sanat destekli terapinin çocukların gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

Programı düzenlerken en önemli amaçlarının çocukların benlik saygısını artırmak olduğunu ifade eden Çıralı “inanıyoruz ki çocukların benlik saygısı yüksek olursa bağımlılık riskinden uzak durabilirler” dedi.

Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp Kaya ise projeye katkı koydukları için mutlu olduklarını belirtti.

Böylesi projeleri sadece ilkokullara yönelik değil, orta ve lise öğrencilerine yönelik de düzenlemek istediklerini söyleyen Kaya, hem öğrencilerden hem de velilerden bu yönde talepler aldıklarını kaydetti.

Atatürk Kültür Merkezi Yönetmeni Umre Örs de, projeye ev sahipliği yapmanın kendilerini heyecanlandırdığını, amaçlarının çocukları riskten uzak güvenli ortamlarda tutmak olduğunu söyledi.

Bağımlılık konusunun toplum için önemli bir tehdit olduğunu işaret eden Örs, “hep birlikte, kendi alanlarımızda bu konuda fikir üretip emeğimizi ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Eğitim Sorumlusu Dr Gülcem Sala Razı ise Proje ile koruyucu faktörler üzerine ağırlık verdiklerini kaydetti, buna daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

Razı “özellikle risk altındaki çocukların korunmasına yönelik bu tür aktivitelerin artırılması gerektiğine inandığımızı için hepimiz buradayız. Bu çok önemli bir birliktelik. Çocukluk çağında küçücük bir dokunuşun yetişkinlikte bize büyük bir geri dönüşümü oluyor” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR