Son Haberler
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY BRT’DE YAYINLANAN BİRİNCİ BOYUT PROGRAMINA KATILARAK GÜNDEME İLİŞKİN SORULARI YANITLADI. ÖZERSAY, HÜKÜMETİN KIBRIS SORUNUNUN GELECEKTE NASIL ÇÖZÜMLENMESİ GEREKTİĞİ, HANGİ ZEMİNDE NASIL BİR ORTALIK OLMASINA İLİŞKİN BİR KONSENSUSU OLMADIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
ÜLKEMİZ YENİDEN YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRERKEN BAZI BÖLGELERDE İSE DOLU YAĞIŞLARI BAZI YOLLARIN BUZLANMASINA NEDEN OLDU.
-www.brtk.net-
POLİS BASIN SUBAYLIĞI, BÜYÜKKONUK - KAPLICA ARASI YOĞUN DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE YOLDA BUZLANMA MEYDANA GELDİĞİNİ AÇIKLADI. AÇIKLAMADA, SÜRÜCÜLERİN YAVAŞ VE DİKKATLİ SEYRETMELERİ İSTENDİ.
-www.brtk.net-
HAYVANCILAR, 27 ŞUBAT ÇARŞAMBAGÜNÜ LEFKOŞA’DA ARAÇLI EYLEME GİDİYOR.KIBRIS TÜRK HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI MUSTAFA NAİMOĞLULARI, BİRLİK GENEL MERKEZİNDE DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, “HEM KARA HEM DE DENİZLERİMİZDEKİ KAYNAKLARIMIZI İNSANIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”DEDİ.
-www.brtk.net-
MALİYE BAKANI SERDAR DENKTAŞ, SPORUN HER DALININ DESTEKLENMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULADI.
-www.brtk.net-
GÖNYELİ BELEDİYE BAŞKANI AHMET BENLİ, MAHKEMELİK OLAN VE İNŞAASI DURDURULAN GÜZELYURT ANAYOLUNDAKİ ALT GEÇİT PROJESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. BENLİ, ÇOK KISA BİR SÜREDE ARA EMRİNİN KALKACAĞINI VE 10 GÜNLÜK BİR İNŞAAT FAALİYETİNDEN SONRA GEÇİDİN TRAFİĞE AÇILABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, DAKKA’NIN TARİHİ CHAWKBAZAR MAHALLESİNDE ÖNCEKİ AKŞAM MEYDANA GELEN YANGIN FELAKETİNE İLİŞKİN BANGLADEŞ DIŞİŞLERİ BAKANI’NA TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ İLE MAĞUSA KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ORTAKLIĞINDA BU YIL 27.’Sİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK ULUSLARARASI MAĞUSA ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALİ SES YARIŞMASININ ÖN ELEME ETKİNLİĞİ İLE YARIN BAŞLIYOR.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde ortak kullanım alanları hurdalığa dönüştü

Pazar 3 Şubat 2019 19:00

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde ortak kullanım alanları hurdalığa dönüştü…

Park yeri olarak ayrılan alanlar hurdaya çıkmış araçların işgali altında…

Durum hem Sanayiye gelen vatandaşları hem de bölgedeki işletmeleri rahatsız ediyor…

Değişen yasa ile ceza yazma yetkisi alan Sanayi Dairesi’nin Müdürü Mehmet Envergil, Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nin çehresini değiştirmek için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Organize sanayi bölgerlerinde yaşanan kirlilik sorununu bir nebze olsun rahatlatmak adına Organize Sanayi Bölgeleri (Değişiklik) Yasası geçen  Temmuz ayında resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi…

Yasaya göre Sanayi Dairesine bağlı, soruşturma memurları, Ortak kullanım alanına atık atan veya taşınır mal bırakan kişilere yürürlükteki aylık asgari ücret kadar para cezası kesebiliyor…     Ancak yasada yapılan değişikliğe rağmen sanayi bölgesinin çehresinde çok büyük bir değişiklik göze çarpmıyor…

Sanayi Dairesi Müdürü Envergil organize sanayi bölgelerinde kronikleşmiş bir bozukluk olduğuna dikkat çekti.

Envergil “Oradaki bu dağınıklık artık normal bir durum gibi algılanmaya başlandı. Bir an önce insanların bu düşüncelerini değiştirmek lazım. Herkesin katkı yapması lazım.” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR