Son Haberler
TATAR’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN TATAR: MÜZAKERE SÜRECİNİN EYLÜL AYINDAN SONRA YİNE AYNI TEMELDE VE CRANS MONTANA’DA BIRAKILAN NOKTADAN DEVAM ETMESİ BİZİ RAHASIZ ETMEKTEDİR, BÖYLE BİR SÜRECİN BAŞLAMASINI ASLA UYGUN GÖRMÜYORUZ.
-www.brtk.net-
YILIN İKİNCİ ASGARİ ÜCRETİ...ASGARİ ÜCRET SAPTAMA KOMİSYONU 2019 YILININ İKİNCİ ASGARİ ÜCRETİNİ BELİRLEMEK ÜZERE  TOPLANDI
-www.brtk.net-
TÜRKİYE 4.GEMİYİ GÖNDERİYOR... TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ’DEKİ SONDAJ FAALİYETLERİ ÇERÇEVESİNDE MTA ORUÇ REİS SİSMİK ARAŞTIRMA GEMİSİNİ BÖLGEYE GÖNDERECEK.
-www.brtk.net-
HÜKÜMETİN HP’DEN KESİNTİ KARARINA TEPKİ...KIBRIS TÜRK HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI, HÜKÜMETİN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE HAYAT PAHALILIĞI ÖDENEĞİ’NDEN YÜZDE 2 KESİNTİYE GİDİLMESİ KARARINI ANAYASA MAHKEMESİ’NE TAŞIDI.
-www.brtk.net-
20 TEMMUZ HAZIRLIKLARI...TÖREN PROVALARI NEDENİYLE GAZİMAĞUSADA BAZI YOLLAR SAAT 16.30’DAN İTİBAREN PROVANIN SONA ERECEĞİ SAATE KADAR TRAFİĞE KAPALI OLACAK
-www.brtk.net-
HAYATTA İKİNCİ ŞANS...KEMAL SARAÇOĞLU VAKFI DONÖR ARŞİVİNE, ÖNCEKİ YILLARDA TÜKÜRÜK ÖRNEĞİ VEREREK KAYIT YAPTIRAN HASAN YAŞAKURT, İLİK NAKLİ BEKLEYEN HİÇ TANIMADĞI BİR ÇOCUĞA YAŞAM IŞIĞI OLDU.
-www.brtk.net-
YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI...YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI.  SONUÇLARA "SONUC.OSYM.GOV.TR" ADRESİNDEN ULAŞILABİLİR

-www.brtk.net-
S 400 GERİLİMİ...ABD BAŞKANI DONALD TRUMP: DURUM ÇOK KARMAŞIK. TÜRKİYE İLE GÖRÜŞMELERİ SÜRDÜRÜYORUZ
-www.brtk.net-
TRUMP’TAN F-35 AÇIKLAMASI ...“BU DURUM ÜZERİNE ÇALIŞIYORUZ, NELER OLACAĞINI GÖRECEĞİZ"

-www.brtk.net-
HİNDİSTAN'DA  SEL 67 CAN ALDI... ÜLKEDEKİ SELLERDEN YAKLAŞIK 9 MİLYON KİŞİ ETKİLENDİ    
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Lefke’ye yeni otel!

Pazartesi 8 Temmuz 2019 08:36

Doğası, yeşili, denizi ve kültürel zenginlikleriyle önemli bir potansiyele sahip olan Lefke ilçesinin turizmden beklediği payı alabilmesi adına bölgeye yatırımlar devam ediyor.

Lefke bölgesi konaklamalı turistlere hizmet verecek yeni bir tesise kavuştu. Gemikonağı’nda 120 yatak kapasiteli, 3 yıldızlı otel hizmete girdi.
Aqualı havuzları ile bölge halkına da açık olan otel, özellikle bölge halkı için istihdam olanağı sunmasıyla da önem taşıyor.

Yatırım, bölge halkı tarafından da olumlu karşılandı.
Konuyla ilgili olarak BRT’ye konuşan VEL-MER Otel sahibi ve işletmecisi Mustafa Özüer, bölge insanı olarak Lefke ilçesinde böyle bir eksikliği tespit ettiklerini ve bu yatırımı bölge halkına sunmaya karar verdiklerini söyledi.

Özüer, Lefke’nin cennet gibi bir yer olduğunu ve turizme ihtiyacı olduğunu belirterek, hükümetin bölgeye yatırımların artması için daha çok teşvik vermesinin önemine vurgu yaptı.

Lefke’nin tanıtılması ve gelişmesi için bu tür yatırımların gerekli olduğunu kaydeden Özüer, işletmede özellikle bölge halkından istihdama özen gösterdiklerine de dikkati çekti.

Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş da, Lefke’nin adanın en güzel bölgelerinden biri olduğuna vurgu yaparak, konaklamalı turist tesisinin bölgenin bir eksikliği olduğunu söyledi.

Karlıtaş, yatırımın bölge turizmi adına önemli bir cesaret örneği olduğunu kaydederek, turistleri konaklamalı olarak bölgede tutabilmenin, Lefke’nin tanıtılması ve imajının yükselmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

Bu yatırımla birlikte bölgedeki yatak kapasitesinin 200’e çıktığını belirten Karlıtaş, Lefke bölgesindeki alternatif turizm yatırımlarının artmasını diledi. (BRT)

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI