Son Haberler
RUM YÖNETİMİNİN İLAN ETTİĞİ MÜNHASIR EKONOMİK BÖLGEDE SONDAJ ÇALIŞMALARINA 30 ARALIKTA BAŞLAYACAĞI BELİRTİLDİ.
-www.brtk.net-
RUM YÖNETİMİ BAŞKANI ANASTASİADİS, KIBRIS’TA ADİL BİR ÇÖZÜMDE GARANTİLERİN, MÜDAHALE HAKLARININ VE TÜRK ASKERİNİN OLMAMASI GEREKTİĞİ YÖNÜNDEKİ GÖRÜŞÜNÜ AVRUPA BİRLİĞİ LİDERLER ZİRVESİNDE DE GÜNDEME GETİRDİ.
-www.brtk.net-
TÜRK TARİH KURUMU VE VAKIFLAR İDARESİ’NİN İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN HALA SULTAN’A VEFA VE 100’ÜNCÜ YILINDA KUDÜS ELEKTRONİK SERGİSİ AÇILDI.
-www.brtk.net-
SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE YARIN SİYASAL PARTİLERİN BRT’DE PROPAGANDA YAPMAK İÇİN YÜKSEK SEÇİM KURULUNA DİLEKÇE VERMELERİNİN SON GÜNÜ...
-www.brtk.net-
GİRNE’DEKİ ECEVİT CADDESİ’NDEKİ ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. GİRNE’YE GİDİŞ İSTİKAMETİ ÜZERİNDEKİ ÇEVRE YOLU İLE HİRONDEL ÇEMBERİ ARASINDA DÜN BAŞLAYAN ASFALT ÇALIŞMALARI YARIN DA DEVAM EDECEK.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA TÜRK BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ… ARABAHMET İLKOKULU’NA; İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA KIRTASİYE MALZEMESİ ALINARAK YETKİLİLERE TESLİM EDİLDİ…
-www.brtk.net-
SANAL PARA BİRİMİ BİTCOİN'DE REKOR SERİSİ DEVAM EDİYOR. 1 BİTCOİN’İN DEĞERİ 18 BİN DOLARI AŞTI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

“Kara Cuma” çılgınlığı

Cuma 24 Kasım 2017 17:51

Amerika Birleşik Devletlerinde yaygın olan “Kara Cuma” çılgınlığı ülkemizi de sardı. Adı her ne kadar karamsarlığı çağrıştırsa da Kara Cuma kapsamındaki alış verişler memnuniyet yarattı.

Amerika Birleşik Devletlerinde, her yıl kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan “Şükran Günü”nü  takiben gerçekleştirilen Kara Cuma’da, firmalar ürünlerini büyük indirimlerle  satışa sunarak, adeta bir alışveriş çılgınlığı yaşanmasına neden oluyor.

Firmalar, ürünlerini Perşembe akşamından büyük indirimlerle satışa sunarken, indirimli fiyatlarla bu ürünlere sahip olmak isteyen Amerikalılar, mağazalar ve alışveriş merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

ABD Ulusal Perakendeciler Birliği, bu yıl  Kara Cuma’da 115 milyon kişinin alışveriş yapacağı öngörüsünde bulundu.

Ülkemizdeki bazı firmalar da, “Kara Cuma “indirim kampanyasını  KKTC’ye taşıdı.

Ülkemizin çeşitli kentlerinde,  bazı zincir mağazalar, “Kara Cuma” kampanyaları düzneledi.

Firmalar gün boyunca ürünlerini , 3 alana 1 bedava, ya da 2 alana 1 bedava gibi  kampanyalarla  satışa sundu.

Şu an kısıtlı sayıda ve genelde giyim  üzerine olan mağazalarda geçerli olan  “Kara Cuma” kampanyası kapsamında, vatandaşlar bu akşam saat 22.00’a kadar çeşitli indirimlerle alışveriş yapabilecek.

“Kara Cuma” uygulayan firmaların yetkilleri, vatandaşların  indirimlere büyük ilgi gösterdiğini ve satışlarda hareketlilik yaşandığını belirtti.

Vatandaşların bir kısmı , kara cumadan haberdar  olararak alışverişe koşarken, kampanyadan bihaber  alışverişe çıkan vatandaş da, süpriz yaşadı.

Kampanyanın, Hediyelerin alındığı alışverişin yoğun olduğu  yeni yıl öncesinde, bütçelerinde az da olsa bir  ferahlama yaratacağını dile getiren vatandaşlar, bu garip Amerikanvari indirim çılgınlığının uygulanmasından memnun  kaldıklarını  belirttiler..

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR
 • DÖVİZ KURLARI

  0.17%
  3,8323
  3,8392
  0.5%
  4,5316
  4,5398
  0.58%
  5,1423
  5,1691
 • NÖBETÇİ ECZANELER