Son Haberler
ÖZERSAY ANKARA’DA... BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
ÖZERSAY ANKARA’DA... BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, MEVKİDAŞI ÇAVUŞOĞLU İLE ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK
-www.brtk.net-
DÖVİZ YÜKSELİYOR... TL KARŞISINDA EURO 4.86, STERTLİN 5.5, DOLAR 3.95 SEVİYELERİNDE İŞLEM GÖRÜYOR
-www.brtk.net-
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ... POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI, SİVİL SAVUNMA TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI İLE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BÜTÇELERİ GÖRÜŞÜLECEK
-www.brtk.net-
GAZİVEREN VE ÇAMLIKÖY DİRENİŞİ... GAZİVEREN VE ÇAMLIKÖY DİRENİŞİ’NİN 54’ÜNCÜ YILI VE DİRENİŞTE ŞEHİT DÜŞENLER ANILDI
-www.brtk.net-
YAŞLILAR HAFTASI... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER: YENİ HUZUREVİ PROJESİNE ÖNCELİK VERİLECEK
-www.brtk.net-
TURİST REHBERLERİ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ATAOĞLU: TURİST REHBERİ SAYISI BİN 352’YE ULAŞTI, HER DİLDE REHBER YETİŞTİRİLMESİNE ÖNEM VERİYORUZ
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

“Kara Cuma” çılgınlığı

Cuma 24 Kasım 2017 17:51

Amerika Birleşik Devletlerinde yaygın olan “Kara Cuma” çılgınlığı ülkemizi de sardı. Adı her ne kadar karamsarlığı çağrıştırsa da Kara Cuma kapsamındaki alış verişler memnuniyet yarattı.

Amerika Birleşik Devletlerinde, her yıl kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan “Şükran Günü”nü  takiben gerçekleştirilen Kara Cuma’da, firmalar ürünlerini büyük indirimlerle  satışa sunarak, adeta bir alışveriş çılgınlığı yaşanmasına neden oluyor.

Firmalar, ürünlerini Perşembe akşamından büyük indirimlerle satışa sunarken, indirimli fiyatlarla bu ürünlere sahip olmak isteyen Amerikalılar, mağazalar ve alışveriş merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

ABD Ulusal Perakendeciler Birliği, bu yıl  Kara Cuma’da 115 milyon kişinin alışveriş yapacağı öngörüsünde bulundu.

Ülkemizdeki bazı firmalar da, “Kara Cuma “indirim kampanyasını  KKTC’ye taşıdı.

Ülkemizin çeşitli kentlerinde,  bazı zincir mağazalar, “Kara Cuma” kampanyaları düzneledi.

Firmalar gün boyunca ürünlerini , 3 alana 1 bedava, ya da 2 alana 1 bedava gibi  kampanyalarla  satışa sundu.

Şu an kısıtlı sayıda ve genelde giyim  üzerine olan mağazalarda geçerli olan  “Kara Cuma” kampanyası kapsamında, vatandaşlar bu akşam saat 22.00’a kadar çeşitli indirimlerle alışveriş yapabilecek.

“Kara Cuma” uygulayan firmaların yetkilleri, vatandaşların  indirimlere büyük ilgi gösterdiğini ve satışlarda hareketlilik yaşandığını belirtti.

Vatandaşların bir kısmı , kara cumadan haberdar  olararak alışverişe koşarken, kampanyadan bihaber  alışverişe çıkan vatandaş da, süpriz yaşadı.

Kampanyanın, Hediyelerin alındığı alışverişin yoğun olduğu  yeni yıl öncesinde, bütçelerinde az da olsa bir  ferahlama yaratacağını dile getiren vatandaşlar, bu garip Amerikanvari indirim çılgınlığının uygulanmasından memnun  kaldıklarını  belirttiler..

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR