Son Haberler
İSKELE’DE FECİ KAZA... ERCAN-İSKELE ANAYOLUNDA KAMYON ARACIN ÜZERİNE DEVRİLDİ; İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
-www.brtk.net-
YEREL SEÇİMLER... KIBRIS TÜRK HALKI, YARIN DÖRT YIL BOYUNCA GÖREV YAPACAK BELEDİYE BAŞKANLARINI, MECLİS ÜYELERİNİ, MUHTARLARI VE İHTİYAR HEYETİ ÜYELERİNİ BELİRLEMEK ÜZERE OY KULLANACAK
-www.brtk.net-
YEREL SEÇİMLER... YSK’NIN İLAN ETTİĞİ SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE PROPAGANDA SÜRECİ SAAT 18.00’DE SONA ERDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİM... TÜRKİYE, CUMHURBAŞKANINI VE 27. DÖNEM PARLAMENTOSUNU BELİRLEMEK ÜZERE YARIN SANDIK BAŞINA GİDİYOR
-www.brtk.net-
ANASTASIADIS’TEN ÖN ŞART...RUM YÖNETİMİ BAŞKANI ANASTASİADİS DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIĞA ÖNŞART KOYDU. “ANKARA İLE KIBRISLI TÜRKLER ARASINDAKİ GÖBEK BAĞININ KESİLMESİ LAZIM”
-www.brtk.net-
TC-KKTC İLİŞKİLERİ...TC ORMAN MÜSTEŞARI ÖZKALDI:KKTC'DE ORMANCILIK ALANINDA 2014 - 2018 YILLARINI KAPSAYAN EYLEM PLANI KAPSAMINDA FAALİYETLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ
-www.brtk.net-
SUUDİ ARABİSTAN’DA REFORMLAR...KADINLARA YÖNELİK DİREKSİYON YASAKLARI YARIN KALKACAK
-www.brtk.net-
HAVA KİRLİLİĞİ...ÇİN'İN KARBONDİOKSİT EMİSYON MİKTARI GEÇEN YIL ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 1,6 ARTARAK, 9 MİLYAR 232 MİLYON TONA YÜKSELDİ
-www.brtk.net-
OTANTİK KIBRIS YEMEKLERİ YARIŞMASI...FOLK-DER, OTANTİK KIBRIS YEMEKLERİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ. BİRİNCİLİĞİ, NURPERİ ÖZGENER’İN YAPTIĞI KOLAKAS MUSAKKA’SI ALDI
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

İki toplumlu kamplar

Pazar 11 Mart 2018 19:02

İki toplumlu “Kıbrıs Arkadaşlık Programı”nakatılmak isteyen Kıbrıslı Türk ve Rum gençler için ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde mülakatlar yapıldı.

Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin San Fransisco, Maui Hawaii ve Portland bölgelerinde düzenlenecek kampa 12 Türk 12 de Rum öğrenci gönderilecek.

Gençler, ABD’de aileler yanında 4 hafta geçirecek. Seçilen gençlerin misafirliği boyunca tüm masrafları ABD’li aileler tarafından karşılanacak.

Temmuz ayında düzenlenecek diğer bir kamp ise Trodos dağları eteklerinde eskiden karma bir köy olan Aynikola’da gerçekleştirilecek.

Programın Kıbrıslı Türk Baş Koordinatörü Simge Kahvecioğlu Zekican konu ile ilgili olarak BRT’yeyaptığı açıklamada; programın 10 yıldan beri başarı ve istikrarla uygulanan iki toplumlu en etkin programlardan biri olduğunu söyledi.

Zekican,“Amacımız Kıbrıs’ın gençleri ve aileleri için tamamen gönüllülükesasına dayalı, iki toplumlu bu barış projesi ile iki toplumun gençleri arasında arkadaşlık ve güven ilişkileri yaratmaktır” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR