Son Haberler
BAŞBAKAN ERCAN’DA KONUŞTU… BAŞBAKAN TATAR, TÜRKİYENİN HEM DOĞU AKDENİZDEKİ HAK VE ÇIKARLARIN KORUNMASI HEM DE KKTC’NİN KALKINMASI İÇİN KARARLI DURUŞUNU GÖRMEKTEN SON DERECE MEMNUN OLDUĞUNU BELİRTTİ BAŞBAKAN: ÜLKEDEKİ EKONOMİK İSTİKRARI SAĞLAYARAK EKONOMİYİ YENİDEN AYAĞA KALDIRMAK ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA YER ALIYOR.
-www.brtk.net-
KIBRIS KONUSU… TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KENDİ HAKLARIMIZI NASIL SAVUNUYORSAK, KIBRIS TÜRKLERİNİN DE ADA'DAKİ VE BÖLGEDEKİ ÇIKARLARINI AYNI KARARLILIKLA SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ
-www.brtk.net-
DOĞU AKDENİZ’DEKİ GERGİNLİK… TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: DOĞU AKDENİZ'DE KIBRIS TÜRK HALKININ VE TÜRKİYE'NİN İÇİNDE OLMADIĞI HİÇBİR ANLAŞMA GEÇERLİ DEĞİL.
-www.brtk.net-
ERSOY’DAN MARAŞ İNCELEMESİ... TÜRKİYE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY, DÜN AKŞAM TÜRKİYE’YE DÖNMEDEN ÖNCE KAPALI MARAŞ BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU. BASINA KAPALI GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARETTE KUZEY KIBRIS’A DESTEK MESAJI VEREN ERSOY, “KKTC MÜLKİYET ENVANTER ÇALIŞMASINI TAMAMLADIKTAN SONRA BAKANLIK OLARAK GEREKLİ TEKNİK VE FİNANSAL DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ” DEDİ.
-www.brtk.net-
KOMUTANLARDAN VEDA ZİYARETİ…7’NCİ KOLORDU KOMUTANLIĞI’NA ATANAN KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANI TÜMGENERAL YILMAZ YILDIRIM VE EMEKLİYE AYRILACAK OLAN GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTAN YARDIMCISI TUĞGENERAL CEMAL VOLKAN, DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNE VEDA ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
SOSYAL GÜVENLİK ANLAŞMASI… KKTC İLE TÜRKİYE HEYETLERİ SOSYAL GÜVENLİK ANLAŞMASI KAPSAMINDA, İKİ ÜLKE HEYETLERİ 21-23 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA, ANKARA'DA BİR ARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
EVRAK SAHTELEME DAVASI... GİRNE’DE SAHTE EVRAK DÜZENLEYEREK MAL TEMİNİ GİBİ SUÇLAMALAR NEDENİYLE TUTUKLANAN ÜÇ KİŞİ BUGÜN YENİDEN MAHKEMEYE ÇIKARILDI. BUGÜNKÜ VERİLERE GÖRE YASADIŞI BİR ŞEKİLDE 20 DAİRE VE 4 DÜKKANIN DEVRİ YAPILDI.
-www.brtk.net-
AV TARTIŞMASI… KIBRIS TÜRK NARENCİYE ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAKANLAR KURULU’NUN NARENCİYE ALANLARININ AVA KAPATILMASI YÖNÜNDEKİ KARARINA DESTEK BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
HIZ TESPİT KAMERASI… SÜTLÜCE VE KUMYALI’YA KURULAN HIZ TESPİT KAMERALARI DEVREDE. TRAFİK DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ, HIZ TESPİT KAMERALARININ BUGÜNDEN İTİBAREN SÜRAT SUÇU İŞLEYEN SÜRÜCÜLERE CEZA GÖNDERMEYE BAŞLANACAĞINI DUYURDU
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

İçer ve Merhum Özgüren’e ödül!

Çarşamba 10 Nisan 2019 13:28

Kutlu Adalı Basın Ödülleri dün akşam sahiplerini buldu….

BRT Web sorumlusu Selda İçer ve bir süre önce kaybettiğimiz Spor Yazarı Raif Özgüren de ödüle layık görüldü.Bu yıl 18’incisi düzenlenen ödül töreni, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gece, konuşmalarla başladı. Kutlu Adalı’nın eşi İlkay Adalı,  ah vah etmek yerine idealler uğruna çalışmak gerektiğini anlattı.

Kutlu Adalı’nın barış için yaptığı çalışmalar nedeniyle öldürüldüğünü ifade eden İlkay Adalı, “Hepimiz barış için çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir de Kutlu Adalı’nın kendilerine açtığı yolda ilerlmeye devam ettiklerini anlattı.

Sendikal Platform adına konuşma yapan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de, gazeteciliğin doğruları söyleme sanatı olduğunu ifade etti.

Özgürlük için doğurların söylenmesine ihtiyaç olduğunu kaydeden Elcil, Kutlu Adalı’nın, söyledikleri bugün de geçerli olan çok önemli bir gazeteci olduğunu anlattı.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da, gecede yaptığı konuşmada, basın özgürlüğünün önemine değindi.

Gazetecilerin kimi zaman oto sansür yaşadığını kimi zaman otoritenin gücünü hissettiğini dile getiren Harmancı, hükümetlerin, yöneticilerin, basının gücünü hissedebilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Harmancı konuşmasında gazetelere sahip çıkılması gerektiğini de vurguladı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de, ödül töreninin Kutlu Adalı’nın geleceğe taşınması bakımından önemine işaret etti.

Basın-Sen’in toplu iş sözleşmesi konusunda yaptığı çalışmalarına saygı duyduğunu, elinden geldiğince buna katkı yapmaya çalıştığını anlatan Şahali, Basın İş Yasası’nın günümüz koşullarına uyarlanması ve daha iyi çalışması için de elinden geleni yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Kutlu Adalı Onur Ödülü’nü Ahmet Cavit; Basın-Sen Özel Ödülünü Bekir Azgın, Christos Christofides, Esra Aygin, Maria Siakalli; En iyi Haber Ödülünü Aktay Elektirikci; Hakan Çakmak Özel Ödülünü Şevket Öznur; Genç Basın Çalışanı Ödülünü Safiye Özyürekliler Çuhadar; Basın Emekçisi Ödülünü de Meltem Sakin, İslam Türfent, Cemil Özbey ve Tahir Gazi aldı.

Mesleğe emek verenler ödülünü alanlar arasında BRT Web sorumlusu Selda İçer de var… Ali Osman Tabak ile Dilek Çetereisi de mesleğe emek verenler ödülüne layık görüldü…

En İyi Spor Ödülü ise bir süre önce zamansız bir şekilde kaybettiğimiz Raif Özgüren’e verildi…

Yeni Medya Ödülü’nün sahibi ise Kıbrıs Postası…

(BRT)

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI