Son Haberler
GİRNE ‘DEKİ SOYGUN.. DÜN SABAH GİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN SOYGUNLA İLGİLİ TUTUKLANAN ÜÇ KİŞİ BUGÜN MAHKEMEYE ÇIKARILIYOR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR... AKINCI-GUTERRES GÖRÜŞMESİ 29 EYLÜL’DE. LUTE, GUTERRES’E RAPOR SUNACAK
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... CUMHURBAŞKANI AKINCI GARANTÖR ÜLKELERİN NEW YORK’TA YAPACAĞI GAYRI RESMİ GÖRÜŞMEYE DEĞİNDİ. AKINCI ‘KIBRIS KONUSUNDA YAPILAN HER TÜRLÜ DİYALOĞUN YARARI VAR’ DEDİ.
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... AKINCI: KIBRIS KONUSUNDA  BULUNACAK HER HANGİ BİR ÇÖZÜMÜN ASIL KURGULAYICILARI KIBRISLI TÜRK VE RUMLAR OLACAKTIR.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE BİRARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... ÖZERSAY, GARANTÖR ÜLKELER TÜRKİYE, YUNANİSTAN VE İNGİLTERE’NİN TEMSİLCİLERİNİN NEWYORK’TA GAYRİRESMİ GÖRÜŞMEDE BİRARAYA GELECEĞİNİ BELİRTTİ ANCAK BU GÖRÜŞMENİN MÜZAKERELERİN DEVAMI GİBİ BİRŞEY OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT MERKEZİ SULAMA PROJESİ, BUGÜN HAYATA GEÇİRİLİYOR.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... PROJE İLE YEREL SU KAYNAKLARINDAN ELDE EDİLEN SUYUN, 8 BİN DÖNÜMLÜK TARIMSAL ÜRETİM ALANINA MERKEZİ ŞEBEKE VASITASIYLA ULAŞMASI SAĞLANACAK
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT KUMKÖY TESİSLERİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK AÇILIŞ TÖRENİNE BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN DA KATILACAK.  TÖREN, BRT’DEN CANLI OLARAK YAYINLANACAK
-www.brtk.net-
ARTIK TAVUK ETİ İTHAL EDİLEBİLECEK... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ERKUT ŞAHALİ, TAVUK ETİ İTHALİNE İZİN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI CEMAL ÖZYİĞİT OKULLARDA ÖĞRETMEN VE MALZEME EKSİKLİĞİNİN GİDERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ’NDE KONUŞAN ÖZYİĞİT, HASPOLAT MESLEK LİSESİ İLE İLGİLİ DE YENİ BİR YATIRIM YAPILACAĞINI KAYDETTİ  
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Güzelyurt Maarif Anaokulu öğrencileri kodlama eğitim aldı

Pazartesi 16 Nisan 2018 08:35

Bilgisayar yazılım programının ilk adımı olan kodlama eğitimi ile çocuklar, bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor.

Dünyada giderek yaygınlaşan ve okul müfredatlarında da yer almaya başlayan kodlama eğitimi, Güzelyurt’ta ilk kez bir okul öncesi eğitim kurumunda uygulandı…

Atatürk Maarif Anaokulu ile ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü işbirliğiyle ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Topluluğu mühendis adayı öğrenciler tarafından verilen eğitimle, çocuklar bilgisayar oyunlarını kodlama ve çalıştırmayı deneyerek öğrenme şansı buldu…

Okul öncesinde ilk kez gerçekleştirilen eğitim, her türlü yaş grubuna uygulanabiliyor.

Konuyla ilgili olarak BRT’ye konuşan ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Topluluğu öğrencileri Gülfem Tosun ve İbrahim Aydın, kodlama eğitimi hakkında bilgi verdi.

Öğrenciler, çocuklara bir robotun veya makinenin nasıl düşündüğünü ve algoritma yapısını yaşlarına uygun olarak uygulamalı şekilde öğretmeye çalıştıklarını kaydederek, her yaş grubundan kişinin kodlama eğitimini alabileceğini belirttiler.

Atatürk Maarif Anaokulu Müdürü Kerime Çelebi de hayatın her alanına giren teknolojinin çocuklar tarafından da kullanıldığına işaret ederek, çocukların teknolojiyi faydalı bir şekilde nasıl kullanabileceği konusunda araştırma yaptıklarını ve dünyada çocuklara yönelik kodlama eğitiminin müfredatlarda var olduğunu gördüklerini anlattı.

Çelebi, çocukların yaratıcılığını geliştirmek ve teknolojiyi iyi bir şekilde kullanmasını sağlamak amacıyla ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü işbirliğiyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, materiyalleri genişleterek bu tür eğitimlere devam etmek istediklerini söyledi.

Çelebi, ayrıca dünyada ve Türkiye’de yaygınlaşan bu uygulamaya yönelik olarak öğretmenler adına Milli Eğitim Bakanlığı’nda eğitim talep ettiklerini de ekledi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR