Son Haberler
MECLİS ÇALIŞMALARI... CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU BUGÜN TOPLANIYOR. GÜNDEMDE SAYIŞTAY KOMİTESİ İLE DİLEKÇE VE OMBUDSMAN KOMİTESİ’NİN RAPORLARI VAR.
-www.brtk.net-
İNSANİ İŞBİRLİĞİ...PRAG’TAN BİR UÇAK ERCAN’A DOĞRUDAN UÇUŞ YAPTI. ÖZERSAY: İNSANİ KONULARDA ULUSLARARASI AKTÖRLER İLE İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİMLER... TÜRKİYE’DE 24 HAZİRAN’DA YAPILACAK SEÇİM İÇİN KKTC’DE OY VERME İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİMLER... KKTC’DE İKAMET EDEN VE YURTDIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNDE KAYDI BULUNAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI BUGÜN DE OY KULLANABİLECEK.
-www.brtk.net-
YAYAYA ÇARPTI... GÜZELYTURT KALKANLI ANAYOLUNDA BİR ARACIN YAYAYA ÇARPMASI SONUCU AKÇAY SAKİNLERİNDEN 32 YAŞINDAKİ KADİR ÖZTÜRK AĞIR YARALANDI.
-www.brtk.net-
KATI ATIK ANKETİ...“KIBRIS’TA ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ FARKINDALIK ARAŞTIRMASININ ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI.
-www.brtk.net-
KATI ATIK ANKETİ...KIBRIS’IN İKİ TARAFINDAN TOPLAM BİN KİŞİNİN KATILIMIYLA YAPILAN ARAŞTIRMA İNSANLARIN ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN FARKINDA OLDUKLARINI, ANCAK ÇÖZÜMÜ İÇİN YETERİNCE KATILIMCI OLMADIKLARINI ORTAYA KOYDU.
-www.brtk.net-
KOLOMBİYA’DA SEÇİM... KOLOMBİYA'DAKİ DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ, YÜZDE 53,95'LE SAĞCI ADAY IVAN DUQUE KAZANIRKEN, SOLCU RAKİBİ GUSTAVO PETRO İSE YÜZDE 41,83'TE KALDI.
-www.brtk.net-
HİNDİSTAN’DA SEL... HİNDİSTAN'IN KUZEYDOĞUSUNDAKİ ASSAM EYALETİNDE MUSON YAĞMURLARININ YOL AÇTIĞI SELLER NEDENİYLE 17 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ BİLDİRİLDİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Gençler, Mağusa Kale Pasajı’na yeniden hayat veriyor

Pazar 18 Şubat 2018 19:17

Gazimağusa’da bir grup genç, örnek olacak bir girişimde bulunuyor.

Yıllardır Mağusa Suriçi’nde kullanılmayan ve atıl vaziyette bulunan Mağusa Kale Pasajı, bir grup genç sayesinde yeniden hayat buluyor.

1980 yıllarında İngiliz evlerinin yıkılıp yerine inşa edilen Mağusa Kale Pasajında, bir süre 3-5 dükkan faal olarak çalıştırıldı ancak zamanla kaderine terk edildi.
Ortak paylaşımlarda bulunmak için ortam arayışında olan bir grup genç, vazgeçmek istemedikleri Suriçi’ndeki Kale Pasajını yeniden hayata kazandırmak amacıyla kolları sıvadı..

Gençler büyük uğraş vererek canlandırmak istedikleri dikleri Kale Pasajını en kısa sürede açmayı hedefliyor..

BRT Muhabirine yaptıkları çalışmayı ve amaçlarını gençler adına Sadık Örken anlattı.

Örken çalışmaya başladıklarından bu yana ülke genelinden gördükleri destekten büyük mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR