Son Haberler
SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE ADAYLIK İÇİN BAŞVURULAR YARIN YAPILACAK.
-www.brtk.net-
BAĞIMSIZLIK YOLU DA, BAZI BÖLGELERDE YEREL SEÇİMLERE YÖNELİK ÇALIŞMALARDA BULUNACAK.
-www.brtk.net-
TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANE ERKUT ŞAHALİ: TARIMSAL SUYUN 3 YILDAN ÖNCE GÜZELYURT’A VERİLEBİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞAYENİCAMİ SOKAK’TA BULUNAN BİR EVDE YANGIN ÇIKTI. İTFAİYE EKİPLERİ YANGINI KONTROL ALTINA ALDI.
-www.brtk.net-
RUM DIŞİŞLERİ BAKANI NİKOS HRİSTODULİDİS: KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA GÖRÜŞMELERİN BAŞLAMASINI BEKLİYORUZ. NASIL BİR ÇÖZÜM OLACAĞINA KIBRISLI TÜRKLER KARAR VERECEK.
-www.brtk.net-
GÜNEY’DEKİ SAĞLIK SİSTEMİ ANKET SONUÇLARINA GÖRE KIBRISLI RUMLAR SAĞLIK SİSTEMİNDEN MEMNUN DEĞİL.
-www.brtk.net-
GÜNEY KIBRIS’TA KALAN VE TÜRKLERE AİT TAŞINMAZLARIN YÜZDE 13’ÜNÜ GÖÇMEN OLMAYAN RUMLAR KULLANIYOR.
-www.brtk.net-
THY KIBRIS SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİNE HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ.
-www.brtk.net-
RAUF R. DENKTAŞ VE DÜŞÜNCELERİNİ YAŞATMA DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA YENİDEN LATİF AKÇA SEÇİLDİ.
-www.brtk.net-
CASİNO İŞLETMECİLERİ BİRLİĞİ, ZAMAN ZAMAN BİLİNMEYEN NEDENLERLE YAPILAN ASILSIZ SUÇLAMALAR VE YIKICI SALDIRILARLA SADECE SEKTÖRE DEĞİL, TÜM ÜLKE EKONOMİSİNE ZARAR VERİLDİĞİNİ VURGULAYARAK, GERÇEKLERİ YAZAN BASINDAN ÇEKİNMEDİKLERİNİ ANCAK “ÇAMUR AT İZİ KALSIN” MANTALİTESİNİ DE KABUL EDEMEYECEĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Gazimağusa Belediyesi yeni Kreş ve Anaokulu için çalışıyor

Pazartesi 12 Şubat 2018 07:00

Laguna Bölgesi’ndeki eski kreş binasının aşırı yıpranmışlığından ve tamiratının mümkün olmamasından dolayı Belediye Kreşi 2017-2018 eğitim yılının ikinci döneminde yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak..

Gazimağusa Belediye söz konusu binayı Vakıflar İdaresi’nden alarak en iyi şekilde hizmet verecek duruma getirmek için çalışmalar yapıyor.Çelik ve tek kat olan bina, müzik ve etüt odası, kreş, anaokulu, sağlık ocağı, mutfak ve idari bölümlerden oluşuyor.

600 metre karesi kapalı olmak üzere toplam bin 980 metre karelik alana sahip kreşin bahçesinde ise çocukların güvenle oyun oynayabileceği çim zeminli çocuk oyun alanı da kuruluyor.Yeni binada 2-3 yaş gurubuna 20; 4 yaş gurubuna 10 ve etüte ise 20 ek öğrenci daha alınabilecek..

Konuyla ilgili Gazimağusa Belediyesi Asbaşkanı İbrahim Uysal BRT’ye değerlendirmede bulundu.İbrahim Uysal Laguna’daki Gazimağusa Belediye Kreşinin çok yıpranmış ve tamirinin de mümkün olmadığının uzman raporuyla tespit edilmesinin ardından kreşin Çanakkale Bölgedindeki yeni yerine taşınması için çalışmalar başlattıklarını belirtti.

Uysal çalışmalar kapsamında kreşin 2017-2018 eğitim yılının ikinci döneminde yeni yerinde hizmet vereceğini de kaydetti.

Diğer Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR