Son Haberler
MECLİS ÇALIŞMALARI... CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU “GEÇİCİ PERSONEL YASA ÖNERİSİ”Nİ ONAYLADI.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... UBP ÜYELERİ ERKEN GENEL SEÇİMDE YARIŞACAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI VE ADAY SIRALAMASINI BELİRLEDİ.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... CTP ÜYELERİ ERKEN GENEL SEÇİMDE YARIŞACAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI VE ADAY SIRALAMASINI BELİRLEDİ.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... YDP PARTİ MECLİSİ YARIN AKŞAM ADAYLARINI BELİRLEYECEK.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... YKP MİLLETVEKİLLİĞİ ERKEN SEÇİMİNDE ADAY GÖSTERMEDEN SEÇİMELERE KATILACAĞINI AÇIKLADI. YKP SOKAKTA MÜCADELE KARARI ALDI.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... BRT’DE SEÇİME YÖNELİK PROGRAMLAR BUGÜNDEN İTİBAREN EKRANLARDA OLACAK.
-www.brtk.net-
HEMŞİRELER EYLEM YAPTI...CENGİZ TOPEL HASTANESİ HEMŞİRELERİ, GEÇTİĞİMİZ GÜN 2 SAĞLIK GÖREVLİSİNİN DARP EDİLMESİNİ EYLEMLE KINADI.
-www.brtk.net-
ERSAN HAYATINI KAYBETTİ... ŞEHİT AİLELERİ VE MALUL GAZİLER DERNEĞİ ESKİ BAŞKANI ERTAN ERSAN DÜN AKŞAM HAYATINI KAYBETTİ. ERSAN YARIN LEFKOŞA’DA DEFNEDİLECEK.
-www.brtk.net-
CİNSİYET EŞİTLİĞİ... TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PLATFORMU HEYETİNİ KABUL EDEN CUMHURBAŞKANI AKINCI, “TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN YAŞAM BİÇİMİ HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ GEREKİR, DÖNÜŞTÜRÜLMEDİKÇE ŞİDDET DE ÖNLENEMEYECEKTİR” DEDİ.
-www.brtk.net-
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI HAMZA ERSAN SANER GÜN NEDENİYLE YAYIMLADIĞI MESAJDA, HER ÇOCUĞUN HAYATIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ YAŞAMA HAKKINA SAHİP OLDUĞUNU BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ... KTAMS BÜTÜN ÇOCUKLARIN DİLİ, DİNİ, RENGİ, IRKI NE OLURSA OLSUN AYNI HAKLARA SAHİP OLDUĞUNU HATIRLATTI.
-www.brtk.net-
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ... KTÖS, ÇOCUK İSTİSMARI GİBİ SORUNLARA KALICI VE YASAL ÇÖZÜMLER ÜRETMENİN ELZEM OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
KOMPOZİSYON YARIŞMASI... TELSİM 8. DR. FAZIL KÜÇÜK ORTAOKUL VE LİSELERARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASINA BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI.
-www.brtk.net-
SU KESİNTİSİ... LEFKOŞA’YA 22-25 KASIM TARİHLERİ ARASINDA SU VERİLEMEYECEK.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Evren: Yeni cezaevi 500 günde tamamlanacak

Çarşamba 18 Ekim 2017 08:39

KKTC’ye yeni cezaevi inşa edilmesi ile ilgili KKTC ile Türkiye Müteahhitler Birliği arasında protokol imzalandı.

Protokole ilişkin bilgilendirme İçişleri Bakanlığı’nda düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren 10 yıldır gündemde olan yeni cezaevi projesinin hükümetin ve bakanlığın girişimleri neticesinde yapımına başlama aşamasına geldiğini söyledi.

Evren, 665 kişilik kapalı, 100 kişilik de açık cezaevi şeklinde inşa edilecek yeni cezaevi binasının toplam maliyetinin 75 milyon Türk Lirası olacağını anlattı.

Bakan Evren, projenin 39 milyon TL’lik kısmını Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği, 36 milyon TL’lik kısmını ise Türkiye Müteahhitler Birliği’nin üstleneceğini kaydetti.

Projenin 500 günde tamamlanmasının öngörüldüğünü söyleyen Evren, yeni cezaevinin Minare liköy’de 93 bin dönümlük bir arazi üzerine inşa edileceğini aktardı.

İlk kez uygulamaya giren TC ve KKTC ortak işbirliği şeklindeki yeni cezaevi proje çalışmasının bundan sonraki projelere örnek olmasını temenni eden Bakan Evren, projeye katkıları olanlara teşekkür etti.

Toplantıda Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Kamu-Sen Başkanı Metin Atan, KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, HAKSEN Genel Sekreteri Fırat Yılmaz ve Kıbrıs Türk Gardiyanlar Birliği Başkanı Salih Kayalı da söz alarak yeni cezaevinin hayırlı olmasını diledi.

Yeni cezaevinde idari blok ve teknik binanın yanısıra hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması ve suçun önüne geçilebilmesi amacıyla meslek edindirmeye yönelik atölye, eğitim, sosyal faaliyet ve spor tesisleri de inşa edilecek.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR
 • DÖVİZ KURLARI

  0.28%
  3,8792
  3,8862
  0.43%
  4,5760
  4,5842
  0.69%
  5,1236
  5,1503
 • NÖBETÇİ ECZANELER