Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI ÇEVRE DUYARLILIĞININ ARTIRILMASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEREK, “BU DEĞERLERİMİZİ KORUMALIYIZ. BU GÜZELLİKLERİMİZİ BOZMAMALIYIZ” DEDİ.
-www.brtk.net-
GİRNE TURİZM ŞÖLENİ, ANTİK LİMAN’DA BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ŞÖLENDE YAPILAN KONUŞMALARDA GİRNE’NİN ÜLKE TURİZMİ İÇİN BÜYÜK ÖNEME SAHİP OLDUĞU VURGULANDI.
-www.brtk.net-
TURİZM BAKANI FİKRİ ATAOĞLU: ÜLKENİN TURİZM BAŞKENTİ OLAN GİRNE’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRMAK VE MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK AMACIYLA ÇALIŞIYORUZ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE KATILAN EKİPLER GİRNE’DE GÖSTERİ YAPTI.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, KKTC’DEKİ TEMASLARINI TAMAMLAYARAK BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE ADADAN AYRILDI.
-www.brtk.net-
EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ÖZDİL NAMİ: KKTC EKONOMİSİNİ ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA GETİRME KONUSUNDA HÜKÜMET SON DERECE KARARLIDIR.
-www.brtk.net-
KÜÇÜKERENKÖY’DE SAHİLDE ÇÜRÜMÜŞ ERKEK CESEDİ BULUNDU. OTOPSİ İÇİN DOKU ÖRNEĞİ ALINDI. SORUŞTURMA SÜRÜYOR.
-www.brtk.net-
İKİ TOPLUMLU KÜLTÜREL MİRAS TEKNİK KOMİTESİ, YENİ KÜLTÜREL MİRASI KORUMA PROJELERİ VE FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA YENİŞEHİR IŞIKLARI’NDAN OKULLAR YOLU KAVŞAĞI’NA KADAR OLAN KISIM TRAFİĞE KAPATILDI.
-www.brtk.net-
KUZEY KORE, NÜKLEER DENEMELERİ DURDURDU. AB BU KARARI OLUMLU DEĞERLENDİRDİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Evren: Yeni cezaevi 500 günde tamamlanacak

Çarşamba 18 Ekim 2017 08:39

KKTC’ye yeni cezaevi inşa edilmesi ile ilgili KKTC ile Türkiye Müteahhitler Birliği arasında protokol imzalandı.

Protokole ilişkin bilgilendirme İçişleri Bakanlığı’nda düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren 10 yıldır gündemde olan yeni cezaevi projesinin hükümetin ve bakanlığın girişimleri neticesinde yapımına başlama aşamasına geldiğini söyledi.

Evren, 665 kişilik kapalı, 100 kişilik de açık cezaevi şeklinde inşa edilecek yeni cezaevi binasının toplam maliyetinin 75 milyon Türk Lirası olacağını anlattı.

Bakan Evren, projenin 39 milyon TL’lik kısmını Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği, 36 milyon TL’lik kısmını ise Türkiye Müteahhitler Birliği’nin üstleneceğini kaydetti.

Projenin 500 günde tamamlanmasının öngörüldüğünü söyleyen Evren, yeni cezaevinin Minare liköy’de 93 bin dönümlük bir arazi üzerine inşa edileceğini aktardı.

İlk kez uygulamaya giren TC ve KKTC ortak işbirliği şeklindeki yeni cezaevi proje çalışmasının bundan sonraki projelere örnek olmasını temenni eden Bakan Evren, projeye katkıları olanlara teşekkür etti.

Toplantıda Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Kamu-Sen Başkanı Metin Atan, KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, HAKSEN Genel Sekreteri Fırat Yılmaz ve Kıbrıs Türk Gardiyanlar Birliği Başkanı Salih Kayalı da söz alarak yeni cezaevinin hayırlı olmasını diledi.

Yeni cezaevinde idari blok ve teknik binanın yanısıra hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması ve suçun önüne geçilebilmesi amacıyla meslek edindirmeye yönelik atölye, eğitim, sosyal faaliyet ve spor tesisleri de inşa edilecek.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR