Son Haberler
İSKELE’DE FECİ KAZA... ERCAN-İSKELE ANAYOLUNDA KAMYON ARACIN ÜZERİNE DEVRİLDİ; İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
-www.brtk.net-
YEREL SEÇİMLER... KIBRIS TÜRK HALKI, YARIN DÖRT YIL BOYUNCA GÖREV YAPACAK BELEDİYE BAŞKANLARINI, MECLİS ÜYELERİNİ, MUHTARLARI VE İHTİYAR HEYETİ ÜYELERİNİ BELİRLEMEK ÜZERE OY KULLANACAK
-www.brtk.net-
YEREL SEÇİMLER... YSK’NIN İLAN ETTİĞİ SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE PROPAGANDA SÜRECİ SAAT 18.00’DE SONA ERDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİM... TÜRKİYE, CUMHURBAŞKANINI VE 27. DÖNEM PARLAMENTOSUNU BELİRLEMEK ÜZERE YARIN SANDIK BAŞINA GİDİYOR
-www.brtk.net-
ANASTASIADIS’TEN ÖN ŞART...RUM YÖNETİMİ BAŞKANI ANASTASİADİS DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIĞA ÖNŞART KOYDU. “ANKARA İLE KIBRISLI TÜRKLER ARASINDAKİ GÖBEK BAĞININ KESİLMESİ LAZIM”
-www.brtk.net-
TC-KKTC İLİŞKİLERİ...TC ORMAN MÜSTEŞARI ÖZKALDI:KKTC'DE ORMANCILIK ALANINDA 2014 - 2018 YILLARINI KAPSAYAN EYLEM PLANI KAPSAMINDA FAALİYETLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ
-www.brtk.net-
SUUDİ ARABİSTAN’DA REFORMLAR...KADINLARA YÖNELİK DİREKSİYON YASAKLARI YARIN KALKACAK
-www.brtk.net-
HAVA KİRLİLİĞİ...ÇİN'İN KARBONDİOKSİT EMİSYON MİKTARI GEÇEN YIL ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 1,6 ARTARAK, 9 MİLYAR 232 MİLYON TONA YÜKSELDİ
-www.brtk.net-
OTANTİK KIBRIS YEMEKLERİ YARIŞMASI...FOLK-DER, OTANTİK KIBRIS YEMEKLERİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ. BİRİNCİLİĞİ, NURPERİ ÖZGENER’İN YAPTIĞI KOLAKAS MUSAKKA’SI ALDI
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

DTB ve TOL kadınlar futbolcuları yardım için sahadaydı

Pazar 20 Mayıs 2018 12:36

Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Onkoloji Merkezi ve Karaoğlanoğlu İlkokulu’na katkı sağlamak amacıyla Doğan Türk Birliği (DTB) ve Türk Ocağı Limasol (TOL) Amatör Kadınlar Futbol takımları dün Mete Adanır 20 Temmuz Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Etkinlikte spor ve toplumsal yaşamının efsane isimlerinden ülkede bir spor kulübüne başkanlık yapan tek kadın olan Doğan Türk Birliği Kulübü eski başkanlarından Ayten Berkalp, Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobuluve Türk Ocağı Limasol Kulübü As Başkanı Kemal Pars birer konuşma yaptı.
Etkinlikte daha sonra Doğan Türk Birliği ve Türk Ocağı Limasol Kadınlar Amatör Futbol takımlarının antrenörleri ve küçük taraftarlarla gerçekleştirdiği renkli geçit töreni yer aldı.

Daha sonra maçın başlama vuruşu yapıldı. Amatör kadınlar arasında gerçekleşen maç, birbirinden renkli ve keyifli görüntülere sahne oldu.

Normal süresi 1-1 berabere biten maçı penaltı atışlarında TürkOcağı Limasol Kadınlar Amatör Futbol takımı 4-3 kazandı.TOL Amatör Kadın Futbol takımına dostluk kupasını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı verdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olması nedeniyle etkinliğin ayrı bir anlamı olduğunu, maçtan elde edilecek gelirin, Onkoloji Servisi’ne bir cihaz alımı için kullanılacak olmasının ise çok önemli olduğunu ifade eden Meral Akıncı, tüm oyuncuları ve katılımcıları yürekten kutladığını belirtti.

Meral Akıncı, yapılan katkının bir insanlık örneği olduğunu, bu güzel örneğin gençlere gösterilmesinin çok büyük anlam taşıdığını söyledi.

Kupa töreninde bir konuşma yapan etkinlik organizatörü ve TOL Kadın Takım Kaptanı Deniz Nasıfoğlu da, etkinliğin hayat bulmasında kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.
Maçı izleyen Başbakan Tufan Erhürman da, kısa bir konuşma yaptı.

Erhürman, 2 ezeli rakip arasında ebedi dostluk olduğuna vurgu yaparak, bu dostluktan yola çıkarak böyle anlamlı bir organizasyon gerçekleştiren 2 takım kadın taraftarlarını kutladı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, Ocak–Doğan maçlarının Limasol’dan beri heyecanla izlenildiğini belirterek, sosyal medyada kadın taraftarlar arasında başlayan atışmalarla ortaya çıkan organizasyonun büyük anlam taşıdığına dikkat çekti.

Girne Belediye Başkanı NidaiGüngördü de, organizasyonu gerçekleştiren herkesi kutlayarak, belediye olarak etkinliğe katkı koymaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR