Son Haberler
İSKELE’DE FECİ KAZA... ERCAN-İSKELE ANAYOLUNDA KAMYON ARACIN ÜZERİNE DEVRİLDİ; İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
-www.brtk.net-
YEREL SEÇİMLER... KIBRIS TÜRK HALKI, YARIN DÖRT YIL BOYUNCA GÖREV YAPACAK BELEDİYE BAŞKANLARINI, MECLİS ÜYELERİNİ, MUHTARLARI VE İHTİYAR HEYETİ ÜYELERİNİ BELİRLEMEK ÜZERE OY KULLANACAK
-www.brtk.net-
YEREL SEÇİMLER... YSK’NIN İLAN ETTİĞİ SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE PROPAGANDA SÜRECİ SAAT 18.00’DE SONA ERDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİM... TÜRKİYE, CUMHURBAŞKANINI VE 27. DÖNEM PARLAMENTOSUNU BELİRLEMEK ÜZERE YARIN SANDIK BAŞINA GİDİYOR
-www.brtk.net-
ANASTASIADIS’TEN ÖN ŞART...RUM YÖNETİMİ BAŞKANI ANASTASİADİS DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIĞA ÖNŞART KOYDU. “ANKARA İLE KIBRISLI TÜRKLER ARASINDAKİ GÖBEK BAĞININ KESİLMESİ LAZIM”
-www.brtk.net-
TC-KKTC İLİŞKİLERİ...TC ORMAN MÜSTEŞARI ÖZKALDI:KKTC'DE ORMANCILIK ALANINDA 2014 - 2018 YILLARINI KAPSAYAN EYLEM PLANI KAPSAMINDA FAALİYETLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ
-www.brtk.net-
SUUDİ ARABİSTAN’DA REFORMLAR...KADINLARA YÖNELİK DİREKSİYON YASAKLARI YARIN KALKACAK
-www.brtk.net-
HAVA KİRLİLİĞİ...ÇİN'İN KARBONDİOKSİT EMİSYON MİKTARI GEÇEN YIL ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 1,6 ARTARAK, 9 MİLYAR 232 MİLYON TONA YÜKSELDİ
-www.brtk.net-
OTANTİK KIBRIS YEMEKLERİ YARIŞMASI...FOLK-DER, OTANTİK KIBRIS YEMEKLERİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ. BİRİNCİLİĞİ, NURPERİ ÖZGENER’İN YAPTIĞI KOLAKAS MUSAKKA’SI ALDI
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Dome Otel belgeseli hayat buldu

Çarşamba 23 Mayıs 2018 14:12

Dome Otel belgeselinin gala gösterimi dün akşam yapıldı.
Yönetmenliğini ve senaryosunu Simge Çerkezoğlu’nun, görüntü yönetmenliğini Mehmet Alasya’nın üstlendiği, müzikleri Okan Ersan’a ait olan , ”Hüzünlü ve Gururlu Hikayesiyle Dome Otel”belgeselinin ilk gösterimi Dome Otel ‘de gerçekleştirildi.

Etkinliğe, belgeselde de yer alan, Dome Otelin kurucusu Costas Charalambus’un torunu Kostas Zambarloukos da katıldı.

Dome Otel’in kuruluşundan bugüne ayrıntılı tarihi bilgiler yanında, otelin ilginç mimarisinden, farklı toplumları buluşturan insan hikâyelerine kadar pek çok farklı konuya yer verilen 45 dakikalık belgeselde, Girne ve Dome Otel’e ait farklı fotoğraf ve görüntüler ilk kez gün yüzüne çıktı.

Belgesel gösteriminin ardından konuşmalar gerçekleştirildi.
Belgeselin senaryosunu yazarak yönetmenliğini üstlenen Simge Çerkezoğlu ve görüntü yönetmenliğini üstlenen Mehmet Alasya, geceye katılan herkese teşekkür ederek, Dome Otelle ilgili belgeselin beğenilmesini diledi.

Dome Otel Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Karaman da, Dome Otel’in Kıbrıs’ın tarihine, tanıklık eden, birçok sıkıntılar ve güzelliklere ev sahipliği yapan tarihi öneme sahip bir işletme olduğunu belirtti.

Otelde, üretenin yönettiği, patron ya da sahibin bulunmadığı, kar amacı değil toplumsal fayda amaçlı çalışan bir yapı oluşturulduğunu dile getiren Karaman, bu yapımın başarılı olmasına kaktı sağlayan herkese teşekkür etti.

Ünlü belgesel yapımıcısı Nebil Özgentürk de galadaydı…
Özgentürk, konuşmasında, Dome Hotel’in bir ülkenin tarihini anlatan önemli bir mekan olduğuna vurgu yaptı.

Özgentürk, Dome Otel’in korunması, yıpratılmaması ve ülkenin bir simgesi olarak kalması gerektiğini vurguladı.

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da, Dome Otel’in Girne’nin tarihi olduğunu belirterek, hala canlılığını koruyan, gelişen yenilenen ve geçmişte acı tatlı birçok olaya ev sahipliği yapan otelde herkesin anısı olduğunu anımsattı..

Belgeselle otel hakkında yeni bilgilerin de günışığına çıktığını söyleyen Talat, otelin, bugün güzel yönetildiğini ,kar eden ,yatırım yapabilen , toplumsal fayda sağlayan bir yapıya kavuştuğunu anlattı..

Talat, “Dome Otel’e başka eller uzanmamalı, buna engel olunması gerekir. Dome otelle ilgili uzun zamandır spekülasyonal yapılıyor birilerine aktarılmaya çalışılması ve buranın büyük yabancı yatırımcıların pençesine verilmesi ortaya konuluyor.Ama bunun mümkün olmayacağına inanıyorum.”dedi

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR