Son Haberler
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ZEKİ ÇELER, SİGORTALI EMEKLİLERİN MAAŞLARININ 14 ARALIK CUMA GÜNÜ ÖDENECEĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ CİKLOS MEVKİİNDE MEYDANA GELEN SEL VE YAŞANAN CAN KAYIPLARININ NEDENLERİNİ ARAŞTIRACAK. ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ ÖZDEMİR BEROVA İLE DURSUN OĞUZ'UN BİRLİKTE SUNDUĞU” GİRNE-LEFKOŞA ANAYOLUNDA MEYDANA GELEN SEL FELAKETİNİN OLUŞUM NEDENLERİ VE SONUCUNDA YAŞANAN CAN KAYIPLARI İLE İLGİLİ YOL VE TRAFİK GÜVENLİĞİ KONUSUNDA İHMALİN OLUP OLMADIĞI İLE İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMASI AÇILMASI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ.
-www.brtk.net-
TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİVE KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, KIBRIS TÜRK BELEDİYELER BİRLİĞİ VE GÜZELYURT BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÖZÇINAR’A BİR MESAJ GÖNDEREREK BAŞSAĞLIĞINDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU BUGÜN CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NDA YAKLAŞIK 2 SAAT SÜREN BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ. TOPLANI ÖNCESİNDE VE SONRASINDA HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU, 2019 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI’NIN BÜTÜNÜNE İLİŞKİN GÖRÜŞMELERİNİ TAMAMLADI. TASARININ MADDE MADDE GÖRÜŞÜLMESİNE YARIN BAŞLANACAK.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN, 2018 BİR ARALIK İTİBARIYLA GÜVENLİK KUVVETLERİ VE SİVİL SAVUNMA HARİÇ, KAMUYA 355 KADROLU, 40 SÖZLEŞMELİ, 10 DA GEÇİCİ İŞÇİ İSTİHDAM EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
CTP GENEL SEKRETERİ ERDOĞAN SORAKIN, TÜRKİYE İLE İMZALANACAK 2019 – 2021 EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMA PROGRAMI İÇİN TEKNİK DÜZEYDE ÇALIŞMALARIN SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURİYETİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU, YARIN YAPILACAK 12.SPOR ŞURASI’NA KATILMAK AMACIYLA BU AKŞAM KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NE RESMİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRECEK.
-www.brtk.net-
İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ, KIŞ MEVSİMİYLE BİRLİKTE ISINMAK İÇİN ŞÖMİNE, ELEKTRİKLİ VE KATALİTİK SOBALARIN DAHA FAZLA KULLANILMAYA BAŞLANDIĞI BU DÖNEMDE YANGINLAR KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ’NDE GENEL SEKRETERLİĞE OY BİRLİĞİYLE HALİL HIZAL GETİRİLDİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Cumhurbaşkanı Akıncı, UBP ve YDP yetkileri ile görüştü

Çarşamba 10 Ekim 2018 13:10

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis’te temsil edilen muhalefet partilerini New York’ta BM Genel Sekreteri ile görüşmesi, gerçekleştirdiği diğer temaslar ve Kıbrıs konusundaki son gelişmelerle ilişkin bilgilendirdi.

Akıncı, Cumhurbaşkanlığı’nda, UBP Genel Sekreteri Dursun Oğuz ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ile iki partinin yetkilileriyle bir araya geldi. Bu arada, görüşmeye katılmayan UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün Cumhurbaşkanı Akıncı’ya sağlık sorunu nedeniyle toplantıya katılamayacağı bilgisi verdiği belirtildi.

Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından basına açıklama yapan UBP Genel Sekreteri Dursun Oğuz, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın New York’ta gerçekleştirdiği temasları detaylı bir şekilde kendilerine anlattığını ve değerlendirmede bulunduklarını belirtti.

Çözüm odaklı bir sonuç gerektiği konusunda hemfikir olduklarına vurgu yapan Oğuz, Kıbrıs Türkü’nün 50 yıl daha beklemeye tahammülü olmadığını vurguladı.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da açıklamasında Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rum Yönetimi Başkanı NikosAnastasiadis’inNewyork’taki görüşmesine atıfta bulunarak, mütekabiliyet esasının bozulmasının Kıbrıs Türküne çok şey kaybettirebileceğine işaret etti.

Arıklı, “Gönül isterdi ki Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anastasiadis’le görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Akıncı ile de görüşsün. Görüşülen konuları doğrudan anlatsın” diye konuştu.

Rum tarafının, yıllardan beri Türkiye ile direkt teması arzu eden bir pozisyonda olduğunu ifade eden Arıklı, “Buna zemin hazırlanmaması gerekiyor. Bu konuda Cumhurbaşkanı Akıncı’yı destekliyoruz” dedi.

Arıklı bundan sonraki görüşmelerde mütekabiliyet esasına bağlı kalınmasını beklediklerini de söyledi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR