Son Haberler
USAR GAMES 2019... DÖRDÜNCÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK ULUSLARARASI ÜNİVERSİTELER ARASI ARAMA-KURTARMA OYUNLARI 2019” BUGÜN BAŞLADI
-www.brtk.net-
ŞAHALİ’DEN CYPRUVEX’E ZİYARET... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ŞAHALİ, KIBRIS MEYVE VE SEBZE İŞLETMECİLERİ LTD’İ ZİYARET ETTİ.
-www.brtk.net-
ŞAHALİ’DEN CYPRUVEX’E ZİYARET... BAKAN ŞAHALİ: NARENCİYEDE DÖNÜŞTÜRÜCÜ ADIMLARI ATMAK TEMEL VAZİFEMİZ.
-www.brtk.net-
NGOK CİNAYETİ... HASPOLAT-TAŞKENT YOLU ÜZERİNDE ÖLÜ OLARAK BULUNAN NİJERYA UYRUKLU WALSHAK AUGUSTİNE NGOK’UN ÖLDÜRÜLMESİYLE İLGİLİ ŞÜPHELİ OLARAK TUTUKLANAN 12 KİŞİDEN 6’SI SERBEST BIRAKILDI. DİĞER 6 ZANLININ İSE TUTUKLULUK SÜRELERİ 8 GÜN DAHA UZATILDI.
-www.brtk.net-
TUTUKLU FİRAR ETTİ... MERKEZİ CEZAEVİNDE, UYUŞTURUCU SUÇUNDAN HÜKÜMSÜZ TUTUKLU OLARAK BULUNAN VE RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE LEFKOŞA DR. BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİ GÖREN MOHAMED AMİNE KHEREOUBİ, BU SABAH HASTANEDEN FİRAR ETTİ.
-www.brtk.net-
TATAR EKONOMİYE İLİŞKİN KONUŞTU... UBP GENEL BAŞKANI ERSİN TATAR: KIBRIS TÜRKÜ DAHA İLERİ BİR YAŞAM SEVİYESİNİ HAK EDİYOR.
-www.brtk.net-
TURİSTLER PORTAKAL HASADINI İZLEDİ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANLIĞI ÜLKEYİ ZİYARET EDEN TURİSTLERE YÖNELİK ZÜMRÜTKÖY’DE PORTAKAL HASADI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.
-www.brtk.net-
LTB’NİN İŞYERİ DENETİMLERİ... 9 İŞYERİNE İHBAR VERİLİRKEN, 3 İŞYERİNE PARA CEZASI KESİLDİ, BİR İŞYERİNİN İSE FAALİYETLERİ DURDURULDU. TARİHİ GEÇMİŞ VE UYGUNSUZ KOŞULLARDA MUHAFAZA EDİLEN BİRÇOK ÜRÜN DE MÜSADERE EDİLDİ
-www.brtk.net-
ÇİLEK FESTİVALİ... YEŞİLIRMAK – YEDİDALGA ÜRETİCİLER BİRLİĞİ TARAFINDAN, BU YIL 14.’SÜ YAPILACAK ÇİLEK FESTİVALİ YARIN BAŞLIYOR.
-www.brtk.net-
LİBYA’DAKİ ÇATIŞMALAR... BM, LİBYA'NIN BAŞKENTİ TRABLUS ÇEVRESİNDE SÜREN ÇATIŞMALARDA MAHSUR KALAN, GÖZALTINDAKİ 325 DÜZENSİZ GÖÇMENİ DAHA GÜVENLİ BÖLGEYE TAHLİYE ETTİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Büyükelçi’nin ziyaretleri

Perşembe 8 Kasım 2018 13:41

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ı ve Sağlık Bakanı Filiz Besim’i ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’yi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni görevinde başarılar diledi.

“Bizler için Kıbrıs’ı bilen, Kıbrıs’ın hassasiyetleriyle ilgilenen ve bu anlamda Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerde köprü görevini üstlenebilecek tecrübeli bir kimsenin Büyükelçimiz olması bizleri çok memnun etti.” ifadelerini kullanan Baybars, Başçeri ile birlikte, güzel işbirliği çerçevesinde iyi projeler yapacaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Filiz Besim de kabülde yaptığı konuşmada, Büyükelçi Başçeri’nin toplumu çok iyi tanıdığını kaydederek bunun Kıbrıslı Türkler için bir şans olduğunu belirtti.

Bakan Besim Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyetinin bütün ekiplerinin kendileri için çok değerli ve çok anlamlı olduğunu söyledi.

Sağlık alanında çok güzel çalışmalar yapıldığını ifade eden Besim,“inanıyorum ki bu dönemde de çok daha muhteşem işler olacak ve biz sağlıkta da daha ileriyi, daha çağdaşı zorlayacağız diye düşünüyorum” dedi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, yeniden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’inde görev almaktan mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.
Meslek hayatının on bir yılını Kıbrıs konusunu düşünerek geçirmiş birisi olarak umut ederim sizlerin yapacağı çalışmalarda ekibimiz ile birlikte Türkiye’den buraya atanmış bürokratlarımız ve Türkiye’nin imkanları ile birlikte sizlere yardımcı olabilme gayretinde olacağız.” dedi
Başçeri, insan odaklı çalışmalara her zaman katkıda bulunmaya gayret göstereceklerini kaydetti ve “ ortak hayata geçirebileceğimiz çok sayıda proje var bu projelerin hayata geçebilmesinin takipçisi olacağız” dedi.

Sağlık konusuna değinirken ise Büyükelçi Başçeri, ülkede yapılacak çok iş olduğunu, bu konularda birlikte çalışarak üstesinden gelemeyecekleri bir konu olamayacağı değerlendirmesinde bulundu.
“Başçeri, Doktorlar kutsal bir işi yerine getiriyorlar. Önümüzdeki dönemde de herhangi bir ayırım olmadan sizlerin hastahanenize gelenlerin bu hizmetten yararlanacaklarından eminim.” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR