Son Haberler
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU ANT İÇME GÖREVİYLE TOPLANDI. 50 MİLLETVEKİLİ ANT İÇEREK GÖREVE BAŞLADI
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI: CUMHURBAŞKANI’NIN GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN GAZETENİN BALKONUNA, MECLİS’İN ÇATISINA ÇIKILABİLMESİ VAHİM OLAYLARIN GÖSTERGESİ. GÜVENLİK ETKİLİ OLMALI
-www.brtk.net-
CTP GENEL BAŞKANI ARHÜRMAN: YAŞANAN GÜVENLİK ZAFİYETİNİ, ŞİDDET EYLEMLERİNİ VE LİNÇ GİRİŞİMLERİNİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL. BU GERGİNLİK HİÇBİRİMİZE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ
-www.brtk.net-
CTP, HP, TDP VE DP GENEL BAŞKANLARI HALKIN PARTİSİ GENEL MERKEZİNDE DÜN BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN SİYASİ PARTİLERLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ’NE İKİ KEZ ADAY GÖSTERİLEN UZAY ŞAİRİ OSMAN TÜRKAY ,ÖLÜMÜNÜN 17'NCİ YILDÖNÜMÜNDE, OZANKÖY MEYDANINDAKİ ANITI ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI
-www.brtk.net-
KANTARA KIŞ KAMPLARI, 1–13 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA 4 DÖNEM OLARAK GERÇEKLEŞECEK
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

BRTK 54 yaşında

Pazartesi 25 Aralık 2017 09:06

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu 54 yaşında…

Her yıl kendini geliştirerek kamu yayıncılığını sorumluluk ilkesiyle birleştiren BRT, halkın sesi olmaya devam ediyor.

1963 yılında yayın hayatına sadece bir radyo kanalı olarak başlayan BRT bugün  radyo ve televizyon kanallarıyla dünyaya yayın yapıyor.

Her yıl biraz daha gelişerek kamu yayıncılığını sorumluluk ilkesi çerçevesinde sürdüren Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, halkın her beklentisine yanıt vermek için çalışıyor.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda 25 Aralık 1963’ün , Kıbrıs Türkünün haklı gururunun yaşandığı gün olduğuna işaret etti..

“O karanlık ve zor günlerde, “Bayrak! Bayrak! Bayrak!” diyerek yola çıkan, bir avuç kahraman, kurdukları radyoyla Kıbrıs Türkü’ne yalnızca ses değil; yeni bir nefes, yeşeren bir umut ve heyecan olmuşlardı.” diyen Özkurt, büyük bir azmin sonucu kurulan Bayrak Radyosunun, kısa sürede televizyonunu da yanına alarak, Kıbrıs için önemli bir iletişim kaynağı olduğunu vurguladı.

“Kaliteli ve güçlü içeriğimizle, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu olarak, KKTC’nin en iyi şekilde tanıtılması ve sesinin yurt dışında duyulması adına üzerimize düşen ne varsa, eksiksiz bir disiplinle yerine getirmeye çalışıyoruz” diyen Meryem Özkurt, Kurumun, doğruluk ve tarafsızlık ilkelerini benimseyerek kamu yayıncılığı sorumluluğunu yerine getirdiğine işaret etti.

Meryem Özkurt mesajında “Kullandığımız  teknolojiler ve uydu yayınları sayesinde, sesimizi sadece Kıbrıs’a değil dünyaya duyuruyoruz. Yeni yılda, yeni alt yapı yatırımları yapmayı planlıyor ve hız kesmeden gelişerek büyümeye odaklanıyoruz” dedi.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun kuruluş yıldönümü bugün saat 11.00’de Kurumda yer alacak resepsiyonlakutlanacak ve etkinlik canlı yayınlanacak.

Zamansız yitirdiğimiz mesai arkadaşlarımız nedeniyle bu kuruluş yıldönümünde mütavazi bir program uygulanacak ve müzik, eğlence yer almayacak.

Resepsiyonda kuruma 25 yıl hizmet veren personele plaketleri verilecek.

Araştırmacı Yazar Bülent Fevzioğlunun kaleme aldığı Bayrak Radyo Televizyon Kurumunun ilk 25 yılını, 1963-1988 yılları arasındaki gelişimini anlatan Garajdaki Akülerden Türksat 1 C Uydusuna isimli kitap da resepsiyonda tanıtılacak.

54’üncü yılımızda bu yıl da Kurumumuzun dergisi dolu bir içerik ile yayımlandı.

Bu akşamki 19.00 ana haber bültenini ise duayen spikerimiz Hatice Tunga sunacak.

Diğer BRTK'den Haberler Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR