Son Haberler
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ZEKİ ÇELER, SİGORTALI EMEKLİLERİN MAAŞLARININ 14 ARALIK CUMA GÜNÜ ÖDENECEĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ CİKLOS MEVKİİNDE MEYDANA GELEN SEL VE YAŞANAN CAN KAYIPLARININ NEDENLERİNİ ARAŞTIRACAK. ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ ÖZDEMİR BEROVA İLE DURSUN OĞUZ'UN BİRLİKTE SUNDUĞU” GİRNE-LEFKOŞA ANAYOLUNDA MEYDANA GELEN SEL FELAKETİNİN OLUŞUM NEDENLERİ VE SONUCUNDA YAŞANAN CAN KAYIPLARI İLE İLGİLİ YOL VE TRAFİK GÜVENLİĞİ KONUSUNDA İHMALİN OLUP OLMADIĞI İLE İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMASI AÇILMASI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ.
-www.brtk.net-
TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİVE KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, KIBRIS TÜRK BELEDİYELER BİRLİĞİ VE GÜZELYURT BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÖZÇINAR’A BİR MESAJ GÖNDEREREK BAŞSAĞLIĞINDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU BUGÜN CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NDA YAKLAŞIK 2 SAAT SÜREN BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ. TOPLANI ÖNCESİNDE VE SONRASINDA HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU, 2019 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI’NIN BÜTÜNÜNE İLİŞKİN GÖRÜŞMELERİNİ TAMAMLADI. TASARININ MADDE MADDE GÖRÜŞÜLMESİNE YARIN BAŞLANACAK.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN, 2018 BİR ARALIK İTİBARIYLA GÜVENLİK KUVVETLERİ VE SİVİL SAVUNMA HARİÇ, KAMUYA 355 KADROLU, 40 SÖZLEŞMELİ, 10 DA GEÇİCİ İŞÇİ İSTİHDAM EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
CTP GENEL SEKRETERİ ERDOĞAN SORAKIN, TÜRKİYE İLE İMZALANACAK 2019 – 2021 EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMA PROGRAMI İÇİN TEKNİK DÜZEYDE ÇALIŞMALARIN SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURİYETİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU, YARIN YAPILACAK 12.SPOR ŞURASI’NA KATILMAK AMACIYLA BU AKŞAM KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NE RESMİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRECEK.
-www.brtk.net-
İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ, KIŞ MEVSİMİYLE BİRLİKTE ISINMAK İÇİN ŞÖMİNE, ELEKTRİKLİ VE KATALİTİK SOBALARIN DAHA FAZLA KULLANILMAYA BAŞLANDIĞI BU DÖNEMDE YANGINLAR KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ’NDE GENEL SEKRETERLİĞE OY BİRLİĞİYLE HALİL HIZAL GETİRİLDİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Besim: Hedef en iyi olmak

Salı 2 Ekim 2018 08:15

Dünyada insanların 3’de biri kalp damar hastalıklarına bağlı olarak hayatını kaybediyor.

Kalp hastalıkları dünyada ve ülkemizde ölüm sebepleri arasında başı çekiyor.Son yıllarda ülkemizde yılda yaklaşık 600 kişi kalp krizi geçiriyor.Bu noktada kalp ve Damar hastalıklarıyla ilgili Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi’nin de önemi artıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından “Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi’nde Dünden Bugüne” temalı toplantı gerçekleştirildi.

Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi’nde yer alan toplantıya Sağlık Bakanı Filiz Besim de katıldı.

Bakan Filiz Besim kardiyovasküler cerrahide gelinen noktanın çok mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Besim, “En iyi merkez burada. Hedef ülkenin her yanının en iyi olması. Hastayı merkeze koymak kamu sağlık hizmetlerinin çok iyi olmasınereden nereye geldik daha da ileriye yürüyecek çok yolumuz var. Koruyucu sağlık hizmetlerinin ve Temel sağlık hizmetlerinin çok iyi olması ayrıca toplumda farkındalığı sağlamak çok önemli.” dedi.

Kalp Derneği Başkanı Dr. Öner Özerdem dernek olarak yaptıkları araştırmalarda ülkede çok ciddi bir kalp sağlığı sorunu olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

ProfDr .Derviş Oral da toplantıda kardiyoloji alanında tedavi yöntemlerinin zaman içerisinde nasıl geliştğini aktardı.

Dr. Gülgün Vaiz de 80’li yıllardan günümüze kardiyoloji alanında çok iyi yönde gelişmeler yaşandığını yeni uzman doktorların katılımı ile de tedavi hizmetleri açısından önemli gelişmeler kat ettiklerini söyledi.

Toplantıya katılan diğer kardiyologlar da kendi branşlarıyla ilgili eksiklikleri belirterek düşüncelerini aktardılar.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR