Son Haberler
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...KKTC’NİN 35. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE 8. ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ YAPILIYOR.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ÖNÜNDEN SAAT 10:00’DA BAŞLAYAN RALLİNİN STARTINI CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI VERDİ.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...CUMHURBAŞKANI AKINCI, 8.ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ’NİN, KIBRIS TÜRK HALKINA UYGULANAN HAKSIZ AMBARGOLARIN AŞILABİLECEĞİNE DAİR BİR ÖRNEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY DA, KKTC’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI ETKİNLİKLERİN, KONFERANSLARDA VERİLEN MESAJLARDAN DAHA FAZLA ETKİYE SAHİP OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ.
-www.brtk.net-
DOĞALGAZ FAALİYETLERİ... BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ’NİN DOĞU AKDENİZ’DEKİ TEK YANLI FAALİYETLERİNE İLİŞKİN YAZILI AÇIKLAMA YAPTI. “KIBRIS ADASINDA, YÖNETİMİ VE ZENGİNLİĞİ KIBRISLI TÜRKLERLE PAYLAŞMAYA HAZIR OLMAYAN BU ZİHNİYETE KARŞI SEYİRCİ KALINMAYACAK. HAKLARI FİİLİYATTA HAYATA GEÇİRECEK ADIMLAR ATILARAK, GEREKLİ ÇALIŞMALARIN BAŞLATILACAĞINDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”.
-www.brtk.net-
MECLİS TOPLANTILARI... MECLİS GENEL KURULU YARINÖZEL GÜNDEMLE TOPLANIYOR. GÜNDEMDE, CUMHURBAŞKANI AKINCI TARAFINDAN BİR DAHA GÖRÜŞÜLMEK ÜZERE GERİ GÖNDERİLEN TOHUM VE ÜRETİM MATERYALLERİ YASASI BULUNUYOR.
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI CİNAYETİ...TRUMP: KAŞIKÇI'YI KİMİN ÖLDÜRDÜĞÜNE DAİR RAPOR SALI GÜNÜ ELİMDE OLACAK AB: KAŞIKÇI CİNAYETİ SORUŞTURMASININ SONUCUNU YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ
-www.brtk.net-
YUNANİSTAN’DA OLAYLI “17 KASIM” GÖSTERİSİ...BAŞKENT ATİNA'DA 10 BİNDEN FAZLA KİŞİ, ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE YÜRÜDÜ
-www.brtk.net-
NİJERYA'DA YOLCU TEKNESİ BATTI...29 YOLCU TAŞIYAN TEKNENİN BATMASI SONUCU 11 KİŞİ ÖLDÜ 2 KİŞİ ARANIYOR
-www.brtk.net-
KAN KAMPANYASI...KUZEY KIBRIS GEZİCİ KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ LEFKOŞA AÇIK PAZARDA BAĞIŞÇILARDAN KAN TOPLADI
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

“Basın Sektöründe Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi Projesi”hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Çarşamba 11 Temmuz 2018 13:16

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, “Basın Sektöründe Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi Projesi”hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kıbrıs Türk Gazeticlerbirliği, Basın Emekçileri Sendikası ve basın sektörünün katılım gösterdiği toplantıda Bakan Çeler yerel işgücü istihdamının desteklenmesi projesi tüzüğünün Bakanlar Kurulu’ndan geçtiğini ifade ederek, tüzük ile sağlanacak teşviklerle hem işverenin hem de çalışanın kazanım elde edeceğini ifade etti.

Yerel işgücünün artırılması hedefinde olduklarını ifade eden Bakan Çeler , projeden basın sektöründe faaliyet gösteren ve basın kartına sahip en az 3 çalışanı olan gazeteler dergiler, radyo –televizyon kanalları, haber ajansları ve üniversitelerin iletişim fakültelerinde öğrenim gören KKTC yurttaşı öğrencilerin yararlanabileceğini kaydetti.

Çeler, toplu iş sözleşmesi bulunan işverenlerin istihdam ettiği her çalışan için istihdamı yapan işverene, Sosyal Sigorta /Sosyal Güvenlik yatırımlarının tamamı ile İhtiyat Sandığı prime depozitlerinin tamamının başvuru tarihinden iibaren 36 ay süreyle iade edileceğini ifade etti.

Çeler stajyer statüsünde çalışanlara ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İsthdam Destek Merkezi tarafından yürürlükte olan asgari ücretin yüzde 60’ı oranında ücret desteği verileceğini de kaydetti

Çeler, konuşmasında tüm basın emekçilerinin 11 Temmuz Basın gününü de kutladı.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR