Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUTSAFA AKINCI, AVRUPA BİRLİĞİ’Nİ, DOĞU AKDENİZ’DEKİ FAALİYETLERLE İLGİLİ TÜRKİYE’Yİ KINAMA KARARINDAN GERİ DÖNMEYE ÇAĞIRDI.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY KKTC’DE YAŞAYAN RUM VE MARONİTLERE GELEN YARDIMLARDAN GÜMRÜK VERGİSİ ALINMAYACAĞINI, İÇ PİYASADA SATILMASINI ÖNLEMEK İÇİN ÜZERLERİNE UYARICI ETİKETLER YAPIŞTIRILACAĞINI AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU BUGÜN TOPLANDI. BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN BAŞKANLIĞINDAKİ BAKANLAR KURULU TOPLANTISI 3 SAAT SÜRDÜ. TOPLANTI ÖNCESİ VE SONRASINDA BASINA AÇIKLAMA YAPILMADI.
-www.brtk.net-
SAĞLIK BAKANI FİLİZ BESİM VE BERABERİNDEKİ HEYET, TEMASLAR YAPMAK AMACIYLA İKİ GÜNLÜĞÜNE ANKARA’YA GİDİYOR.
-www.brtk.net-
KKTC’DE KALP NAKLİ YAPILABİLMESİ İÇİN ANTALYA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALANDI.
-www.brtk.net-
SAĞLIK BAKANI FİLİZ BESİM, DR. BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİ’YLE BİRLİKTE ÖZEL BİR HASTANEYE DAHA NAKİL İÇİN İZİN VERİLECEĞİNİ VE BÖYLECE İKİ MERKEZDE KALP NAKLİ YAPILABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ERKUT ŞAHALİ, GEÇMİŞ HÜKÜMETİN, TÜRKİYEDEN GELEN SUYUN GÜZELYURT BÖLGESİNE NASIL ULAŞTIRILACAĞI İLE İLGİLİ HİÇ BİR ÇALIŞMA YAPMADIĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
KIBRIS TÜRK MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANLIĞINA TEK ADAY OLAN AHMET ULUBAY OY BİRLİĞİ İLE SEÇİLDİ.
-www.brtk.net-
LEFKE VE ÇEVRE KÖYLERİ DAYANIŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ, CMC ALANLARININ KONTROLÜ VE TEMİZLENMESİ KONUSUNDA HERHANGİ SOMUT BİR GELİŞME OLMAMASI HALİNDE TÜM ANAYASAL HAKLARINI KULLANACAKLARI KONUSUNDA UYARIDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA TÜRK BELEDİYESİ VE AKDENİZ AVRUPA SANAT DERNEĞİ İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN ‘KIŞ DÖNEMİ ÇOCUK KURSLARI’ SERGİSİ AÇILDI.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Bağlıköy’de Eko Gün 11 Mart’ta

Çarşamba 7 Mart 2018 13:00

Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği tarafından başlatılan eko köy olma çalışmaları hızla sürüyor. Bu amaçla her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen eko gün etkinliğinin bu yıl 5.’ncisi düzenleniyor.

11 Mart Pazar günü Lefke Belediyesi ve LAÜ katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinliğe yönelik olarak köyde hummalı bir çalışma yapılıyor.
Köy Meydanı’nda yer alacak eko güne yönelik köyde yönlendirici levhalar asıldı ve trafikte sıkışıklığı önlemek için yeni araç park yerleri oluşturuldu.

Köydeki kadınlar ise eko güne yönelik olarak satışa sunacakları yerel ürünlerinin hazırlıklarını sürdürüyor.BRT mikrofonuna konuşan Bağlıköylü kadınlar, eko güne yönelik hazırlıklarını anlatarak, yaptıkları ürünleri sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Perihan Aziz, tüm halkı Kıbrıs kültürünün güzelliklerini paylaşmak için Bağlıköy’e davet ederek, gün boyunca çocuklara yönelik etkinlikler, müzik ve eğlenceler, köy gezileri düzenleneceğini kaydetti.

Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği Başkan Yardımcısı Taner Kerimoğlu da düzenlenecek eko güne yönelik yapılan hazırlıkları anlatarak, geçen yıllarda yaşanan araç park yeri sorununun aşıldığını ve insanların bu sorun nedeniyle Bağlıköye gelmekten çekinmemesini istedi.

Bağlıköy 5. Eko Gün etkinliği, 11 Mart Pazar günü, 10.00- 18.00 saatleri arasında yapılacak.

Eko günde, müzik dinletisi, folklor gösterisi, doğa yürüyüşü gibi çeşitli etkinlikler yer alacak.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR