Son Haberler
BAYRAK RADYOSU GEZEGENİN GÜNLÜĞÜ PROGRAMI’NIN YAPIMCISI VE SUNUCUSU, MESAİ ARKADAŞIMIZ KADRİYE BAYRAKTAR’I YÜKSEK TANSİYONA BAĞLI KALP YETMEZLİĞİ NEDENİYLE KAYBETTİK.
-www.brtk.net-
KADRİYE BAYRAKTAR İÇİN YARIN SAAT 09.30’DA BRTK’DA TÖREN DÜZENLENECEK. BAYRAKTAR, ÖĞLE NAMAZININ ARDINDAN DOĞUM YERİ OLAN KURUOVA’DA TOPRAĞA VERİLECEK.
-www.brtk.net-
KADRİYE BAYRAKTAR’IN ÖLÜMÜ NEDENİYLE KIBRIS TÜRK GAZETECİLER BİRLİĞİ VE BASIN-SEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, SAZLIKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN KÖY SOKAKLARINA FİDAN DİKME ETKİNLİĞİNE KATILDI.
-www.brtk.net-
MEHMETÇİK BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ 3’ÜNCÜ TOPRAK ANA GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
-www.brtk.net-
YSK: SİYASAL PARTİLERİN VE BAĞIMSIZ ADAYLARIN, OY PUSULASINDA YER ALACAĞI SIRA VE SİYASAL PARTİLERİN BRT’DE YAPACAĞI PROPAGANDA KONUŞMALARININ YAYIN SIRASINI BELİRLEYECEK AD ÇEKME İŞLEMİ YARIN YAPILACAK.
-www.brtk.net-
KARİKATÜRE TEPKİ GÖSTEREN MİLLİYETÇİ DEMOKRASİ PARTİSİ, AFRİKA GAZETESİ ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKTI.
-www.brtk.net-
DIŞ BASIN BİRLİĞİ, GAZETECİLİK MESLEĞİNİN OLMAZSA OLMAZI ELEŞTİRİNİN HAKARET SINIRINI AŞMAMASI GEREKTİĞİ GÖRÜŞÜNÜ DİLE GETİRDİ.
-www.brtk.net-
BASIN EMEKÇİLERİ SENDİKASI İLE BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ, AFRİKA GAZETESİ’NE DESTEK VERDİ.
-www.brtk.net-
10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ. GÜN NEDENİYLE YAYIMLANAN MESAJLARDA İNSAN HAKLARININ KORUNMASI VE GELİŞTİRİLMESİNİN ÖNEMİNE İŞARET EDİLDİ.
-www.brtk.net-
KIBRIS TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ’NİN 61’İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVERSİNDE BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ. KIBRIS TÜRK ÖĞRETMENLER SENDİKASI, EĞİTİMDEKİ SORUNLARI YERİNDE GÖRMEK AMACIYLA YAPILAN ZİYARETLERİN DEVAM EDECEĞİNİ BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Akıncı, CTP ve TDP Genel Başkanlarını bilgilendirdi

Çarşamba 13 Eylül 2017 12:40

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, önümüzdeki hafta New York’a gerçekleştireceği ziyaret öncesinde başlattığı görüşmelere bugün Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen muhalefet partileriyle devam etti.

Akıncı, ilk olarak, Anamuhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman ile bir araya geldi.

Görüşmeye, CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın ve Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu da katıldı.

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından açıklama yapan Erhürman, toplantıda gelecek hafta Birleşmiş Milletler Güvenlikl Konseyi’nde görüşülecek konuların da ele alındığını belirtti.

Erhürman, Crans Montana’da yaşananlarla ilgili Birleşmiş Milletler’den objektif bir rapor beklediklerini dile getirerek, Rum tarafında, seçim sürecine bağlı olarak yapılan kafa karıştırıcı açıklamaların da böylece aydınlanmış olacağını söyledi.

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ile de görüşmeler yaptıklarını anımsatan Erhürman, Güney’deki seçimler sonuçlanmadan görüşmelerin başlaması beklentisinin gerçekçi olmadığını kaydetti.

Erhürman, müzakerelerin Şubat’taki seçim sonrası başlayabilmesi için bir şekillendirme olmasını beklediklerini de vurgulayarak, “Müzakereler seçim sonrasında devam etmelidir. Bu mevcut yöntemle olamayacak. Sonuç odaklı bir yönetimi Birleşmiş Milletler’in yeniden formüle etmesi lazım. BM Genel Sekreteri’nin bugüne kadarki deneyimleri ve yaptıkları da böyle bir sonuç odaklı yöntemde BM’ye güvenebileceğimizi gösteriyor” dedi.

Akıncı, Erhürman’ın ardından Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve TDP Genel Sekreteri Asım İdris’i kabul etti.

Görüşme çıkışı açıklama yapan Özyiğit, müzakerelerin uzlaşılan BM parametrelerinde sürmesinden yana olduklarını, ancak Güney’deki seçimler nedeniyle Şubat öncesinde bir gelişme beklemediklerini söyledi.

Özyiğit, Şubat ayı sonrası için bir arayış içinde olduklarını ifade ederek, “Arzumuz, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Crans Montana ile ilgili sürece bağlı gelişmelerle ilgili hazırlayacağı raporun objektif olmasıdır. Raporda Cumhurbaşkanı Akıncı’nın uğraşlarının da net bir şekilde yer almasıdır. Sonuç alıcı müzakerelerin bir an önce başlamasıdır” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR
 • DÖVİZ KURLARI

  0%
  3,8608
  3,8677
  0%
  4,5518
  4,5600
  0%
  5,1539
  5,1808
 • NÖBETÇİ ECZANELER