Son Haberler
LUTE LİDERLERLE GÖRÜŞECEK... BM’NİN GEÇİCİ KIBRIS ÖZEL DANIŞMANI LUTE YARIN CUMHURBAŞKANI AKINCI VE RUM LİDER ANASTASİADİS’LE AYRI AYRI BİRARAYA GELECEK
-www.brtk.net-
SİBER’DEN AÇIKLAMA... MECLİS ESKİ BAŞKANI SİBEL SİBER: LUTE, MÜZAKERELERDE GELİNEN NOKTA İLE İLGİLİ OBJEKTİF DEĞERLENDİRMELERDE BULUNMALI
-www.brtk.net-
ÇAVUŞOĞLU KKTC’YE GELİYOR... TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, KIBRIS KONUSUNDA GÖRÜŞME YAPMAK AMACI İLE 23-24 TEMMUZ’DA KKTC’DE TEMASLARDA BULUNACAK
-www.brtk.net-
KIBRIS'TAKİ BM BARIŞ GÜCÜ... ABD, KIBRIS'TAKİ BARIŞ GÜCÜ MİSYONUNDA REFORM YAPILMASINI YADA TAMAMEN KAPATILMASINI İSTİYOR
-www.brtk.net-
TOPÇUKÖY ŞEHİTLERİ ... KIBRIS MÜCADELE YILLARINDA ŞEHİT DÜŞEN 9 TOPÇUKÖY’LÜ BUGÜN DÜZENLENEN TÖRENLE ANILACAK
-www.brtk.net-
TARIM VE HAYVANCILIK... TARIM BAKANI ŞAHALİ, GEREK DAMIZLIK HAYVAN SAYISINI GEREKSE KÜÇÜKBAŞ SÜT MİKTARINI ARTIRMAK AÇISINDAN SÜRÜLERİN İTHAL HAYVANLARLA TAKVİYE EDİLMESİNİN, HELLİM TESCİLİ NOKTASINDA CİDDİ BİR PROBLEM YAŞATABİLECEĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
ATAOĞLU OTELLERİ GEZİ....TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU, OTELCİLİĞİN GELİŞMESİNİN TURİZMİN GELİŞMESİ İÇİN ŞART OLDUĞUNU VURGULADI. GAZİMAĞUSA VE BAFRA BÖLGESİNDE OTELLERDE İNCELEMELERDE BULUNAN VE SEKTÖRÜN SORUNLARINI DİNLEYEN TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU, YATIRIMCI VE TURİZMCİLERİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİN KENDİLERİ İÇİN YÖNLENDİRİCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
HARMANCI LİLLİ GÖRÜŞMESİ.... LEFKOŞA TÜRK BELEDİYESİ BAŞKANI MEHMET HARMANCI, BİR SÜRE ÖNCE İNGİLTERE’NİN KIBRIS’TAKİ YÜKSEK KOMİSERLİĞİ GÖREVİNE ATANAN STEPHEN LİLLİE İLE GÖRÜŞTÜ. HARMANCI İLE LİLLİE İLE “KIBRIS KONUSU VE LEFKOŞA’YA YAPILACAK İKİ TOPLUMLU PROJELERİ KONUŞTU.
-www.brtk.net-
LTB’DEN UYARI... GELİBOLU BÖLGESİ’NDE BULUNAN ESKİ KÖPRÜ GÜZERGAHI BUGÜN 08:00-17:00 SAATLERİ ARASINDA ARAÇ TRAFİĞİNE KAPALI
-www.brtk.net-
IMF’DEN G20 BAKANLARINA UYARI... IMF BAŞKANI LAGARDE: TİCARET GERİLİMLERİ KÜRESEL EKONOMİYİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Akıncı; 16 Nisan’daki yemek bir müzakere değil, durum tespiti olacak

Çarşamba 11 Nisan 2018 19:15

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmak amacıyla İstanbul’a gitmek üzere KKTC’den ayrıldı.

Cumhurbaşkanı, İstanbul’a hareketinden önce Ercan’da düzenlediği  basıntoplantısında, İstanbul’daki Zirveye, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile birlikte katılkacaklarını, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın da İstanbul’da kendilerine katılacağını açıkladı.

Zirve çerçevesinde yarın bir konuşma yapacağını da belirten Akıncı, temaslarını tamamlamasının ardından yarın akşam yurda döneceklerini ifade etti.

Akıncı, zirvenin amacının, teknolojik gelişmelerin yaşamı nasıl etkilediğinin ve siyasete ilişkin rolünü değerlendirmek olduğunu söyledi.

Konuşmasında 16 Nisan’da gerçekleşecek olan Liderler buluşmasına da değinen Cumhurbaşkanı Akıncı, Cuma gün sabah siyasi partilerle bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını söyledi.

Akıncı, 16 Nisan’da Rum Lider Anstasiadisle gerçekleştirecekleri buluşmanın bir durum tespiti olacağının ise altını çizdi.

Akıncı, “10 ay sonra yeiden bir aray geliyoruz. Seçimler vardı Anastasiadis yeniden göreve geldi. 10 ay önce bırakılan zamanla, seçimde söylenenler aynen muhafaza ediliyor mu? Yoksa farklı bakış açıları gelişti mi bunları değerlendireceğiz. Bu bir müzakere olmayacak bunun çok iyi anlaşılması gerekir.” Diye konuştu.

Mustafa Akıncı, eğer herangi bir şey olacaksa, bunun yeni bir anlayış ve yeni bir süreç olacağına vurgu yaptı

Akıncı, “Geleceği ortaklaşa şekillendirme iradesi ve bunu gerçekleştirmek konusunda bir fikir birliği söz konusu mu? Birlikte bir durum tespiti yapacağız” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR