Son Haberler
GİRNE ‘DEKİ SOYGUN.. DÜN SABAH GİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN SOYGUNLA İLGİLİ TUTUKLANAN ÜÇ KİŞİ BUGÜN MAHKEMEYE ÇIKARILIYOR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR... AKINCI-GUTERRES GÖRÜŞMESİ 29 EYLÜL’DE. LUTE, GUTERRES’E RAPOR SUNACAK
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... CUMHURBAŞKANI AKINCI GARANTÖR ÜLKELERİN NEW YORK’TA YAPACAĞI GAYRI RESMİ GÖRÜŞMEYE DEĞİNDİ. AKINCI ‘KIBRIS KONUSUNDA YAPILAN HER TÜRLÜ DİYALOĞUN YARARI VAR’ DEDİ.
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... AKINCI: KIBRIS KONUSUNDA  BULUNACAK HER HANGİ BİR ÇÖZÜMÜN ASIL KURGULAYICILARI KIBRISLI TÜRK VE RUMLAR OLACAKTIR.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE BİRARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... ÖZERSAY, GARANTÖR ÜLKELER TÜRKİYE, YUNANİSTAN VE İNGİLTERE’NİN TEMSİLCİLERİNİN NEWYORK’TA GAYRİRESMİ GÖRÜŞMEDE BİRARAYA GELECEĞİNİ BELİRTTİ ANCAK BU GÖRÜŞMENİN MÜZAKERELERİN DEVAMI GİBİ BİRŞEY OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT MERKEZİ SULAMA PROJESİ, BUGÜN HAYATA GEÇİRİLİYOR.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... PROJE İLE YEREL SU KAYNAKLARINDAN ELDE EDİLEN SUYUN, 8 BİN DÖNÜMLÜK TARIMSAL ÜRETİM ALANINA MERKEZİ ŞEBEKE VASITASIYLA ULAŞMASI SAĞLANACAK
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT KUMKÖY TESİSLERİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK AÇILIŞ TÖRENİNE BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN DA KATILACAK.  TÖREN, BRT’DEN CANLI OLARAK YAYINLANACAK
-www.brtk.net-
ARTIK TAVUK ETİ İTHAL EDİLEBİLECEK... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ERKUT ŞAHALİ, TAVUK ETİ İTHALİNE İZİN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI CEMAL ÖZYİĞİT OKULLARDA ÖĞRETMEN VE MALZEME EKSİKLİĞİNİN GİDERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ’NDE KONUŞAN ÖZYİĞİT, HASPOLAT MESLEK LİSESİ İLE İLGİLİ DE YENİ BİR YATIRIM YAPILACAĞINI KAYDETTİ  
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Akıncı; 16 Nisan’daki yemek bir müzakere değil, durum tespiti olacak

Çarşamba 11 Nisan 2018 19:15

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmak amacıyla İstanbul’a gitmek üzere KKTC’den ayrıldı.

Cumhurbaşkanı, İstanbul’a hareketinden önce Ercan’da düzenlediği  basıntoplantısında, İstanbul’daki Zirveye, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile birlikte katılkacaklarını, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın da İstanbul’da kendilerine katılacağını açıkladı.

Zirve çerçevesinde yarın bir konuşma yapacağını da belirten Akıncı, temaslarını tamamlamasının ardından yarın akşam yurda döneceklerini ifade etti.

Akıncı, zirvenin amacının, teknolojik gelişmelerin yaşamı nasıl etkilediğinin ve siyasete ilişkin rolünü değerlendirmek olduğunu söyledi.

Konuşmasında 16 Nisan’da gerçekleşecek olan Liderler buluşmasına da değinen Cumhurbaşkanı Akıncı, Cuma gün sabah siyasi partilerle bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını söyledi.

Akıncı, 16 Nisan’da Rum Lider Anstasiadisle gerçekleştirecekleri buluşmanın bir durum tespiti olacağının ise altını çizdi.

Akıncı, “10 ay sonra yeiden bir aray geliyoruz. Seçimler vardı Anastasiadis yeniden göreve geldi. 10 ay önce bırakılan zamanla, seçimde söylenenler aynen muhafaza ediliyor mu? Yoksa farklı bakış açıları gelişti mi bunları değerlendireceğiz. Bu bir müzakere olmayacak bunun çok iyi anlaşılması gerekir.” Diye konuştu.

Mustafa Akıncı, eğer herangi bir şey olacaksa, bunun yeni bir anlayış ve yeni bir süreç olacağına vurgu yaptı

Akıncı, “Geleceği ortaklaşa şekillendirme iradesi ve bunu gerçekleştirmek konusunda bir fikir birliği söz konusu mu? Birlikte bir durum tespiti yapacağız” dedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR