Son Haberler
KOALİSYON ÇALIŞMALARI…UBP VE HP ARASINDA KOALİSYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDIYOR.İKİ PARTİNİN MECLIS GRUBU AYRI AYRI DEĞERLENDIRME YAPTI.İKİ GENEL BAŞKAN BUGÜN BİRARAYA GELECEK. ANA PRENSİPLERDE UZLAŞMASI HALİNDE HEYETLER ARASI GÖRÜŞME YAPILACAK
-www.brtk.net-
MECLİS BİRLEŞİMİ ERTELENDİ…CUMHURIYET MECLISI GENEL KURULU TOPLANDI... STENOGRAFLARIN GREVI NEDENIYLE TOPLANTIYA DEVAM EDILEMEDI. MECLIS BAŞKANI TEBERRÜKEN ULUÇAY, GRUPLAR ARASI MUTABAKATLA YARINKI TOPLANTININ DA YAPILMAYACAĞINI VE BIR SONRAKI MECLIS GENEL KURULU TOPLANTISININ 27 MAYIS PAZARTESI GÜNÜ YAPILACAĞINI DUYURDU.
-www.brtk.net-
HIDROKARBON KRİZİ...TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ: "DOĞU AKDENİZ'DE ÜLKEMİZİN, MİLLETİMİZİN VE KKTC'NİN HAKLARINI KORUDUK, KORUMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ."
-www.brtk.net-
TÜRKIYE YUNANISTAN İLİŞKİLERİ… TÜRKIYE VE YUNANISTAN SAVUNMA BAKANLIKLARI HEYETLERI ATINA'DA GÖRÜŞÜYOR. HEYETLER ARASINDA EGE DENIZI'NDE GÜVEN ARTTIRICI ÖNLEMLER VE DAVRANIŞ KURALLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE IŞ BIRLIĞINI GELIŞTIRMEK MAKSADIYLA TEKNIK GÖRÜŞMELERIN GERÇEKLEŞTIRILECEĞI BELIRTILDI.
-www.brtk.net-
YEŞİLKÖY’DE TRAFİK KAZASI…YEŞILKÖY’DE SABAH SAATLERINDE IKI ARAÇ YÜZ YÜZE ÇARPIŞTI.ÇARPIŞMA SONUCU 4 KIŞI YARALANDI.
-www.brtk.net-
KTÖS’TEN ELEŞTİRİ…KTÖS, MILLI EĞITIM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.AÇIKLAMADA, SONA EREN 4’LÜ KOALISYON HÜKÜMETININ EĞITIMLE ILGILI SINIFTA KALDIĞI BELIRTILDI.
-www.brtk.net-
DOSTLUK RALLİSİ…1 HAZIRAN’DA KUZEY KIBRIS’DA SONA ERECEK OLAN DÜNYANIN EN UZUN RALLILERINDEN AVRUPA ORIENT DOĞU-BATI DOSTLUK RALLISI’NE KATILAN KUZEY KIBRIS KLASIK VE SPOR OTOMOBIL KULÜBÜ EKIBI ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞININ 100. YILI ICIN DÜZENLENEN ETKINLIKLERE KATILDI.
-www.brtk.net-
KADINLAR YINE SAHADAYDI…DTB VE TOL AMATÖR KADIN FUTBOL TAKIMLARI MAÇ YAPTI
-www.brtk.net-
SÜT BEDELLERİ…1-15 NISAN DEVRESI SÜT BEDELLERI ÖDENMEYE BAŞLANDI.979 ÜRETICININ HESAPLARINA TOPLAM 15 MILYON 579 BIN 794 TL YATIRILDI...
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

23 Nisan kutlamaları Cumhuriyet Meclisi’nde şölene dönüştü

Cuma 19 Nisan 2019 12:31

23 Nisan Çocuk Festivali’ne katılan misafir gruplar ve Lefkoşa Merkez okullarından öğrencilerin oluşturduğu 21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” korteji Cumhurbaşkanlığı’ndan Cumhuriyet Meclisi’ne geçti.

21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin açılışı Meclis önündeki törenle başladı.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de açılışa katıdı.

İlk olarak Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, çocuklara hitap etti.

Özyiğit, tüm çocukların 23 Nisan’ını kutlayarak, uluönder Atatürk’ün 23 Nisan’ı sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına da armağan ettiğini söyledi.

Önemli olanın “Yurtta barış Dünyada barış” olduğunu kaydeden Bakan Özyiğit, kalıcı barışın hem Kıbrıs’ta hem de her çoğrafya da sağlanması gerektiğini anlattı.

Daha sonra konuşan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da, dünyanın değişik ülkelerinden KKTC’ye gelen çocukların kendi kültürlerini de beraberiğnde gertirip burada paylaştıklarını ifade derek, 23 Nisan’ın Uluönder Atatürk tarafından tüm çocuklara armağan edildiğini söyledi.

“Yurtta barış Dünya da barış” ilkesi ile dünyanın barış huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi adına çalıştıklarını dile getiren Uluçay, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınmı kutladı.

Konuşmalın ardından Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve çocuklar “Bütün Çocuklar Kardeştir” sloganıyla balon ve güvercin uçurtarak festivalin resmi açılışını yaptı.

Hava muhalefeti nedeniyle kısa süre ara verilse de sergilenen gösteriler beğeni topladı.
(BRT)

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR