Son Haberler
KOALİSYONUN ADI UBP-HP... KOALİSYON HÜKÜMETİ’NİN LİSTESİ CUMURBAŞKANI AKINCIYA SUNULDU.
-www.brtk.net-
UBP-HP HÜKÜMETİ… BUNA GÖRE, BAŞBAKAN ERSİN TATAR, BAŞBAKAN YARDIMCIS VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI NAZIM ÇAVUŞOĞLU, MALİYE BAKANI OLGUN AMCAOĞLU, İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS KADRİ, BAYINDIRILIK VE ULAŞTIRMA BAKANI TOLGA ATAKAN, EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI HASAN TAÇOY, TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜNAL ÜSTEL, TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI DURSUN OĞUZ, SAĞLIK BAKANI ALLİ PİLLİ, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FAİZ SUCUOĞLU
-www.brtk.net-
UBP-HP HÜKÜMETİ... UBP İLE HP MECLİS’TE HÜKÜMET PROTOKOLÜNÜ İMZALADI
-www.brtk.net-
UBP-HPHÜKÜMETİ... UBP GENEL BAŞKANI TATAR: CİDDİ KARARLI VE İSTİKRARLI BİR KOALİSYON HÜKÜMNETİ KURMAYA KARAR VERDİK. BU AŞAMAYA GELLİNMESİNDEN DOLAYI MUTLU OLDUM. İKİ PARTİNİN UYUM İÇİNDE ÇALIŞABİLECEĞİNE İNANIYORUM
-www.brtk.net-
UBP-HPHÜKÜMETİ... HP GENEL BAŞKANI ÖZERSAY: HEM SİYASİ HEM DE KIBRIS KONUSU BAĞLAMINDA ÇOK KRİTİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ. ÖNÜMÜZDE ÇOK HIZLI HAREKET ETMEMİZ GEREKEN BİR DÖNEM VAR. CANLA BAŞLA BİR ÇABA ORTAYA KOYACAĞIZ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA GİRNE ANAYOLU… LEFKOŞA-GİRNE ANAYOLU’NDAAŞIRI YAĞIŞLAR NEDENİYLE OLUŞAN TAHRİBATIN TAMİRATI VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLANIYOR
-www.brtk.net-

Le gouvernement remet sa démission

09 05 2019 11:40

Le Premier ministre Tufan Erhürman, a remis la démission de sou gouvernement au Président dMustafa Akıncı
.
La démission du gouvernement intervient jeudi, au lendemain de la crise gouvernementale qui a poussé le ministre des Finances, Serdar Denktas, à démissionner, et du retrait du Parti du Peuple (HP) de la coalition gouvernementale.

Le Président Akinci a accepté la démission du gouvernement mais a chargé Erhurman de poursuivre en tant que Premier ministre par intérim en attendant la formation d’une nouvelle équipe gouvernementale.

Mercredi, le ministre des Finances, président du Parti Démocrate, Serdar Denktas avait annoncé sa démission du gouvernement.

Dans la foulée, le président du HP et vice-Premier ministre et ministre des Affaires étrangères, Kudret Ozersay a indiqué que son parti a pris la décision de se retirer du gouvernement.

Après une réunion de près de 3,5 heures avec l’assemblée de son Parti, Ozersay s’est présenté devant les journalistes pour annoncer la décision prise par sa formation de quitter le gouvernement.

La coalition gouvernementale, composée de 4 partis, avait pris ses fonctions le 16 février 2018, à l’issue de tractations qui ont suivi les élections législatives anticipées du 7 janvier 2018

reklam-banner1