Son Haberler
23 NİSAN COŞKUSU... 21. ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE KATILAN ÇOCUKLAR KUĞULU PARK’TAN CUMHURBAŞKANLIĞINA ARDINDAN İSE MECLİS’E YÜRÜDÜ
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... CUMHURBAŞKANI AKINCI KORTEJDEKİ ÇOCUKLARA SESLENDİ; DAHA GÜZEL, BARIŞ VE HUZUR İÇERİSİNDE BİR ADA VE DÜNYA YARATILMASI İÇİN BÜYÜKLERİN OMUZLARINDA ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK VAR. SİZE DAHA GÜZEL BİR GELECEĞİ BIRAKABİLMEMİZ LAZIM.
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 21’İNCİ ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NİN AÇILIŞI MECLİS ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI. MECLİS BAŞKANI ULUÇAY İLE MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT’İN DE KATILDIĞI AÇILIŞTA “BÜTÜN ÇOCUKLAR KARDEŞTİR” SLOGANIYLA GÖKYÜZÜNE BALONLAR VE GÜVERCİNLER UÇURTULDU
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 23 NİSAN ÇOCUK FESTIVALİ’NE KATILAN ÇOCUKLAR CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NU ZİYARET ETTİ. MECLİS BAŞKANININ MAKAMINA OTURAN ŞEHİT TUNCER İLKOKULU ÖĞRENCİSİ ELİF BARAN, EĞİTİM VE ÇEVRE KONULARINDA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... TÜRKİYE, FİNLANDİYA, LİTVANYA, MAKEDONYA, POLONYA VE RUSYA’DAN GELEN KONUK ÇOCUKLAR , MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT, MECLİS BAŞKANI ULUÇAY VE BAŞBAKAN ERHÜRMAN’I ZİYARET ETTİ.
-www.brtk.net-
TURİZM ŞÖLENİ’NE HAVA KOŞULLARI ENGELİ... YARIN GAZİMAĞUSA’DA NAMIK KEMAL MEYDANI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK TURİZM ŞÖLENİ 27 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ
-www.brtk.net-
TURİZM ŞÖLENİ’NE HAVA KOŞULLARI ENGELİ... 21 NİSAN PAZAR GÜNÜ GİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK TURİZM ŞÖLENİ HAVA MUHALEFETİ DOLAYISIYLA 28 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ
-www.brtk.net-
BAY-SEN GENEL KURULU... BAY-SEN’İN OLAĞAN GENEL KURULU DÜN YAPILDI. GENEL KURUL’DA YAPILAN SEÇİMDE BAŞKANLIĞA İBRAHİM KANAT SEÇİLDİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

5 Zanlıya 3’er gün tutukluluk verildi

Cumartesi 20 Ekim 2018

Gemikonağı’nda bu sabahın erken saatlerinde meydana gelen ve Saltuk Buğra Arıcı’nın balkondan düşerek ciddi şekilde yaralanması olayıyla ilgili olarak, olayla bağlantısı olduğu düşünülen Selami Ayabami Timot AYO, Kabwe Katango, Tolulope Opeyemi Ajayi, Mukamba Kalaluka ve Maria Matyola tutuklandı.

Zanlılar, Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde yargıç Murat Soytaç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede şahadet veren Lefke Polis Karakolu’nda görevli Müfettiş Muavini Fikri Binatlılı, 5 zanlının tahammüden adam öldürmeye ilişkin meseleyle alakalı olarak tutuklandığını söyledi.

Binatlılı, olayın sabah 04.00 sıralarında Gemikonağı’nda Aycan Constaction ait bir apartmanda meydana geldiğini kaydederek, apartmanın bahçesinde hoş olmayan hareketleri ve yaptığı ses dolayısıyla 2 zanlının kirasında bulunan evin balkonundan sözlü olarak uyarılmasının ardından Arıcı’nın alkollü bir şekilde sözkonusu eve giderek sözlü tartışmaya girdiği, evdeki araç gereçlere zarar verdiği ve gelişen olay sonucu balkondan düşmüş şekilde bulunduğunu anlattı.

Soruşturma kapsamında 5 zanlının tutuklandığını, bu zanlıların bir kısmının soruşturma dışında kalma ihtimali bulunduğunu, olayla ilgili alınacak ifade ve incelenecek güvenlik kameraları bulunduğunu belirten Binatlılı, zanlıların 3 er gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Murat Soytaç da taraflar arasında çıkan tartışma sonucunda yaşanan olayda Arıcı’nın ciddi şekilde yaralandığına dikkati çekerek, meselenin yeni olduğu ve tahkikatın yeni başladığını kaydederek, müşteki Arıcı’nın ölmesi durumunda tahkikatın farklı bir yol alacağının da göz önünde bulundurulmasıyla zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalması ve hastanede kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 19/10° 20/10°
  Girne 18/8° 20/7°
  Mağusa 20/9° 20/9°
  İskele 19/10° 20/11°
  Güzelyurt 19/10° 20/7°
  Lefke 18/10° 19/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905