Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI ÇEVRE DUYARLILIĞININ ARTIRILMASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEREK, “BU DEĞERLERİMİZİ KORUMALIYIZ. BU GÜZELLİKLERİMİZİ BOZMAMALIYIZ” DEDİ.
-www.brtk.net-
GİRNE TURİZM ŞÖLENİ, ANTİK LİMAN’DA BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ŞÖLENDE YAPILAN KONUŞMALARDA GİRNE’NİN ÜLKE TURİZMİ İÇİN BÜYÜK ÖNEME SAHİP OLDUĞU VURGULANDI.
-www.brtk.net-
TURİZM BAKANI FİKRİ ATAOĞLU: ÜLKENİN TURİZM BAŞKENTİ OLAN GİRNE’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRMAK VE MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK AMACIYLA ÇALIŞIYORUZ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE KATILAN EKİPLER GİRNE’DE GÖSTERİ YAPTI.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, KKTC’DEKİ TEMASLARINI TAMAMLAYARAK BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE ADADAN AYRILDI.
-www.brtk.net-
EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ÖZDİL NAMİ: KKTC EKONOMİSİNİ ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA GETİRME KONUSUNDA HÜKÜMET SON DERECE KARARLIDIR.
-www.brtk.net-
KÜÇÜKERENKÖY’DE SAHİLDE ÇÜRÜMÜŞ ERKEK CESEDİ BULUNDU. OTOPSİ İÇİN DOKU ÖRNEĞİ ALINDI. SORUŞTURMA SÜRÜYOR.
-www.brtk.net-
İKİ TOPLUMLU KÜLTÜREL MİRAS TEKNİK KOMİTESİ, YENİ KÜLTÜREL MİRASI KORUMA PROJELERİ VE FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA YENİŞEHİR IŞIKLARI’NDAN OKULLAR YOLU KAVŞAĞI’NA KADAR OLAN KISIM TRAFİĞE KAPATILDI.
-www.brtk.net-
KUZEY KORE, NÜKLEER DENEMELERİ DURDURDU. AB BU KARARI OLUMLU DEĞERLENDİRDİ.
-www.brtk.net-

2.Türkiye Kooperatifler Fuarı bugün Ankara’da açıldı

Perşembe 7 Aralık 2017

Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği’nin işbirliği ile düzenlenen 2. Türkiye Kooperatifler Fuarı bugün Ankara’da açıldı.

Türkiye’de kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve uluslararası alanda benzer kooperatif kuruluşları ile bağlantıya geçilerek bir farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen fuarın açılışında konuşan Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci , 2012 yılında ilki düzenlenen fuarın ikinci kez düzenlenmesinin son derece önemli bulduğunu belirterek, ülkedeki kooperatiflerle uluslararası kooperatiflerin aynı fuar çatısı altında bir araya gelmesinin, ürünlerini sergileyebilecekleri işbirliklerini geliştirerek daha yakın ilişkiler kurmalarına ve deneyimlerini paylaşmalarına uygun bir ortam sağladığını söyledi.
Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de fuarda ,Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, KKTC El Sanatları Kooperatifi, Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Avunduk Süt Ürünleri ile temsil ediliyor.

Oldukça yoğun ilgi gören KKTC standında, kadınların el ürünleri Lefkara, Koza işleri, ceviz macunu, alıç reçeli, turunç macunu, hurma macunu gibi gıda ürünleri sergileniyor.

Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti standını gezdi ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Fuarla ilgili olarak KKTC El Sanatları Kooperatif Başkanı Esen Yalın Aktoprak, Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Odası adına Kas Koop Temsilcileri Mustafa Erbilen ve Mehmet Ziya Tolgan fuar ile ilgili düşünce ve beklentilerini BRT’ye anlattılar.

Ankara Ticaret Odası Kongre ve Kültür Merkezinde 10 Aralık tarihine kadar açık kalacak fuarda ayrıca panellerde düzenlenecek. Bu çerçevede Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Emin Bilgen, ” Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatiflerinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması ” konulu panele katılacak.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  4,0273
  4,0345
  0%
  4,9841
  4,9930
  0%
  5,7101
  5,7399