Son Haberler
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU ANT İÇME GÖREVİYLE TOPLANDI. 50 MİLLETVEKİLİ ANT İÇEREK GÖREVE BAŞLADI
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI: CUMHURBAŞKANI’NIN GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN GAZETENİN BALKONUNA, MECLİS’İN ÇATISINA ÇIKILABİLMESİ VAHİM OLAYLARIN GÖSTERGESİ. GÜVENLİK ETKİLİ OLMALI
-www.brtk.net-
CTP GENEL BAŞKANI ARHÜRMAN: YAŞANAN GÜVENLİK ZAFİYETİNİ, ŞİDDET EYLEMLERİNİ VE LİNÇ GİRİŞİMLERİNİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL. BU GERGİNLİK HİÇBİRİMİZE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ
-www.brtk.net-
CTP, HP, TDP VE DP GENEL BAŞKANLARI HALKIN PARTİSİ GENEL MERKEZİNDE DÜN BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN SİYASİ PARTİLERLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ’NE İKİ KEZ ADAY GÖSTERİLEN UZAY ŞAİRİ OSMAN TÜRKAY ,ÖLÜMÜNÜN 17'NCİ YILDÖNÜMÜNDE, OZANKÖY MEYDANINDAKİ ANITI ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI
-www.brtk.net-
KANTARA KIŞ KAMPLARI, 1–13 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA 4 DÖNEM OLARAK GERÇEKLEŞECEK
-www.brtk.net-

2.Türkiye Kooperatifler Fuarı bugün Ankara’da açıldı

Perşembe 7 Aralık 2017

Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği’nin işbirliği ile düzenlenen 2. Türkiye Kooperatifler Fuarı bugün Ankara’da açıldı.

Türkiye’de kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve uluslararası alanda benzer kooperatif kuruluşları ile bağlantıya geçilerek bir farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen fuarın açılışında konuşan Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci , 2012 yılında ilki düzenlenen fuarın ikinci kez düzenlenmesinin son derece önemli bulduğunu belirterek, ülkedeki kooperatiflerle uluslararası kooperatiflerin aynı fuar çatısı altında bir araya gelmesinin, ürünlerini sergileyebilecekleri işbirliklerini geliştirerek daha yakın ilişkiler kurmalarına ve deneyimlerini paylaşmalarına uygun bir ortam sağladığını söyledi.
Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de fuarda ,Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, KKTC El Sanatları Kooperatifi, Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Avunduk Süt Ürünleri ile temsil ediliyor.

Oldukça yoğun ilgi gören KKTC standında, kadınların el ürünleri Lefkara, Koza işleri, ceviz macunu, alıç reçeli, turunç macunu, hurma macunu gibi gıda ürünleri sergileniyor.

Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti standını gezdi ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Fuarla ilgili olarak KKTC El Sanatları Kooperatif Başkanı Esen Yalın Aktoprak, Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Odası adına Kas Koop Temsilcileri Mustafa Erbilen ve Mehmet Ziya Tolgan fuar ile ilgili düşünce ve beklentilerini BRT’ye anlattılar.

Ankara Ticaret Odası Kongre ve Kültür Merkezinde 10 Aralık tarihine kadar açık kalacak fuarda ayrıca panellerde düzenlenecek. Bu çerçevede Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Emin Bilgen, ” Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatiflerinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması ” konulu panele katılacak.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  3,8098
  3,8167
  0%
  4,6647
  4,6731
  0%
  5,2838
  5,3113