Son Haberler
TATAR’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN TATAR: MÜZAKERE SÜRECİNİN EYLÜL AYINDAN SONRA YİNE AYNI TEMELDE VE CRANS MONTANA’DA BIRAKILAN NOKTADAN DEVAM ETMESİ BİZİ RAHASIZ ETMEKTEDİR, BÖYLE BİR SÜRECİN BAŞLAMASINI ASLA UYGUN GÖRMÜYORUZ.
-www.brtk.net-
YILIN İKİNCİ ASGARİ ÜCRETİ...ASGARİ ÜCRET SAPTAMA KOMİSYONU 2019 YILININ İKİNCİ ASGARİ ÜCRETİNİ BELİRLEMEK ÜZERE  TOPLANDI
-www.brtk.net-
TÜRKİYE 4.GEMİYİ GÖNDERİYOR... TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ’DEKİ SONDAJ FAALİYETLERİ ÇERÇEVESİNDE MTA ORUÇ REİS SİSMİK ARAŞTIRMA GEMİSİNİ BÖLGEYE GÖNDERECEK.
-www.brtk.net-
HÜKÜMETİN HP’DEN KESİNTİ KARARINA TEPKİ...KIBRIS TÜRK HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI, HÜKÜMETİN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE HAYAT PAHALILIĞI ÖDENEĞİ’NDEN YÜZDE 2 KESİNTİYE GİDİLMESİ KARARINI ANAYASA MAHKEMESİ’NE TAŞIDI.
-www.brtk.net-
20 TEMMUZ HAZIRLIKLARI...TÖREN PROVALARI NEDENİYLE GAZİMAĞUSADA BAZI YOLLAR SAAT 16.30’DAN İTİBAREN PROVANIN SONA ERECEĞİ SAATE KADAR TRAFİĞE KAPALI OLACAK
-www.brtk.net-
HAYATTA İKİNCİ ŞANS...KEMAL SARAÇOĞLU VAKFI DONÖR ARŞİVİNE, ÖNCEKİ YILLARDA TÜKÜRÜK ÖRNEĞİ VEREREK KAYIT YAPTIRAN HASAN YAŞAKURT, İLİK NAKLİ BEKLEYEN HİÇ TANIMADĞI BİR ÇOCUĞA YAŞAM IŞIĞI OLDU.
-www.brtk.net-
YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI...YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI.  SONUÇLARA "SONUC.OSYM.GOV.TR" ADRESİNDEN ULAŞILABİLİR

-www.brtk.net-
S 400 GERİLİMİ...ABD BAŞKANI DONALD TRUMP: DURUM ÇOK KARMAŞIK. TÜRKİYE İLE GÖRÜŞMELERİ SÜRDÜRÜYORUZ
-www.brtk.net-
TRUMP’TAN F-35 AÇIKLAMASI ...“BU DURUM ÜZERİNE ÇALIŞIYORUZ, NELER OLACAĞINI GÖRECEĞİZ"

-www.brtk.net-
HİNDİSTAN'DA  SEL 67 CAN ALDI... ÜLKEDEKİ SELLERDEN YAKLAŞIK 9 MİLYON KİŞİ ETKİLENDİ    
-www.brtk.net-

“1.Yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı” başladı

Çarşamba 10 Temmuz 2019

“1.Yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı” düzenlenen törenle başladı.

Kortejin Belediye binasından Erenköy Lisesine gelmesinin ardından panayırın açılışı gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Açılışta ilk konuşmayı, Yenierenköy Muhtarı Safiye Mimar Sayar yaptı.

Sayar, panayırların halkları kaynaştıran bir etkinlik olduğunun altını çizerek katkı koyanlara teşekkür etti.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da açılışta yaptığı konuşmada, belediyenin geçmiş dönemde yaşadığı mali kriz ile çalışanların ve bölge halkının geçtiği zor günleri hatırlattı ve ciddi bir yapılanmaya giderek mali yapıya denge getirdiklerini ifade etti.

Yenierenköy Belediyesi olarak çağdaş belediyeciliğe de büyük önem verdiklerinin altını çizen Yeşilırmak bu yıl bölgede üç etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Yeşilırmak, bu yıl birincisini gerçekleştirdikleri Yaza Merhaba Panayırı’nı geleneksel hale getirmeyi arzuladıklarını söyledi.

Panayırın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da yoğun bir programın ardından panayırın açılışına katıldığını ve bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yenierenköy Belediyesi’nin kapısına kilit vurularak zor dönemlerden geçtiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Akıncı, “gelir gider dengesi olamayan her yerde çöküş kaçınılmazdır, mutlaka bütçe disiplinin sağlanması gerekmektedir”dedi.

14 yıl Lefkoşa Belediye Başkanlığı yapıtın,yerel yönetimin ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendiğini ifade eden Akıncı, belde halkının herhangi bir sorunda başvuracağı birinci merciinin belediyeler olduğunu sorunun çözülmesi ile de merkezlerin yükünün hafiflediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı belediyelerin hem yetkilerini hem de gelirlerini artıracak Belediyeler Yasası’nın gündeme gelmesini umduğunu ve yardımcı olamaya seve seve hazır olduğunu söyledi.

Turizm ve Çevre Eski Bakanlarından Fikri Ataoğlu da Karpaz bölgesinin canlanması ve ekonomik refaha kavuşması için bölgede turizm yatırımlarına ihtiyaç olduğunu bakanlığı döneminde de bölgede bu yönde olumlu adımlar attığını söyledi.

Karpaz Emirnamesi’nin de hayata geçirilmesi için konunun takipçisi olacağını dile getiren Ataoğlu, büyük zorluklardan geçerek bu günlere gelen belediye başkanı ve çalışanlarını kutladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise, kültürlerin gelecek nesillere taşınması ve tanıtılması açısından bu gibi etkinliklerin büyük önem taşıdığını söyledi.

Yenierenköy Belediyesi’nin ve bölge halkının sorunlarının çözülmesi için her zaman destek verdiğini hatırlatan Çavuşoğlu, yerel yönetimlerin yetiklerinin düzenlenmesi ve mali durumlarının artırılması için gereken çalışmayı ve desteği vereceğinin belirtti.

Konuşmaların ardından havai fişek gösterisi yer aldı.

Dans gösterilerinin de sunulduğu gecede Yahya Erenköy ve Orkestrası’nı konser verdi.

5 gün sürecek olan panayırda; Erenköy’e özgü Dillirga Kültür Gecesi, Dans Şöleni, çeşitli yarışmalar, anı turnuvaları ile yerli grupların konserleri yer alacak.

Panayır,14 Temmuz Pazar akşamı pop müzik sanatçısı Buray’ın vereceği konserle sona erecek.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 33/20° 33/20°
  Girne 32/19° 32/18°
  Mağusa 32/20° 32/20°
  İskele 31/21° 31/20°
  Güzelyurt 31/19° 32/19°
  Lefke 30/19° 32/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.2%
  5,7027
  5,7130
  0%
  6,4086
  6,4202
  0.46%
  7,0907
  7,1277