Son Haberler
 ‘KIBRIS’TA SON SÖZ’ PANELİ… BAŞBAKAN ERSİN TATAR İLE EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI HASAN TAÇOY, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “KIBRIS’TA SON SÖZ...” PANELİNE KATILMAK AMACIYLA YARIN SABAH ANKARA’YA GİDİYOR.
-www.brtk.net-
KKTC TURİZMİ… TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜNAL ÜSTEL İSE ANKARA’DA YARIN DÜZENLENECEK OLAN KKTC TURİZM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILACAK.
-www.brtk.net-
YENİ EĞİTİM YILI… CUMHURBAŞKANI AKINCI: FARKLI KÜLTÜRLERE SAYGILI, BİRLİKTE YAŞAMA BECERİLERİNE SAHİP, ELEŞTİREL DÜŞÜNEBİLEN, SORGULAYABİLEN VE ANALİZ EDEBİLEN YURTTAŞLARI YETİŞTİRMEK, EĞİTİM SİSTEMLERİNİN GÖREVİ OLMALIDIR.
-www.brtk.net-
SELÇUK KKTC’YE GELİYOR... TÜRKİYE MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE YARIN KKTC’YE GELECEK.
-www.brtk.net-
AKINCI – HAMILTON GÖRÜŞMESİ… CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, İNGİLİZ İŞÇİ PARTİSİ MİLLETVEKİLİ FABİAN HAMİLTON İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI… İTALYAN ENİ VE FRANSIZ TOTAL ŞİRKETLERİYLE 7. PARSEL İÇİN İMZALAR ATILDI
-www.brtk.net-
CEZAEVİ’NDE GREV… KTAMS VE KAMU-SEN MERKEZİ CEZAEVİ’NDE GREV BAŞLATTI.
-www.brtk.net-
CEZAEVİ’NDE GREV... MALİYE BAKANI OLGUN AMCAOĞLU MERKEZİ CEZAEVİ ÇALIŞANLARININ ÖDENEMEMESİNİN NEDENİNİN HATADAN KAYNAKLANDIĞINI BU HATANIN DÜZELTİLMESİNE ÇALIŞILDIĞINI AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
GİRNE VERGİ DAİRESİ’NDE GREV… VERGİ-SEN, GELİR VE VERGİ DAİRESİ GİRNE ŞUBESİNDE YARIN TAM GÜN GREV YAPACAK.
-www.brtk.net-
AKACAN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ… İŞADAMI BULUT AKACAN 2019 YILI İÇİNDE İKİNCİ DEFA AĞIR CEZALIK SUÇ İŞLEDİĞİ GEREKÇESİYLE 3 AYI GEÇMEMEK KAYDIYLA MERKEZİ CEZAEVİ’NE GÖNDERİLDİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ… YDP NİSAN 2020’DE YAPILACAK CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNDE GENEL BAŞKAN ERHAN ARIKLI’YI ADAY GÖSTERECEK. BU YÖNDEKİ RESMİ KARAR 24 EYLÜL’DE YAPILACAK MYK VE PARTİ MECLİSİ TOPLANTILARINDA ALINACAK.
-www.brtk.net-
GÜZELYURT’TAKİ ELEKTRİK SORUNU… HP GÜZELYURT MİLLETVEKİLİ BÜYÜKOĞLU: GÜZELYURT BÖLGESİNDE ELEKTRİK BORÇLARIYLA İLGİLİ SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN İLGİLİ BAKANLIKLAR VE KIB-TEK BİRLİKTE BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR.
-www.brtk.net-
BAYRAK VE FOTOĞRAF HIRSIZLIĞI… KIBRIS TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAYRAĞININ VE KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN FOTOĞRAFININ RUM BİR GENÇ TARAFINDAN ÇALINMASI KURU BİR ÖZÜRLE GEÇİŞTİRİLEMEZ.
-www.brtk.net-
SOSYAL SİGORTALAR… SOSYAL SİGORTALAR PRİM VE ÖDENEK MİKTARLARI YENİDEN BELİRLENDİ. BUNA GÖRE AYLIK ALT SINIR 3 BİN 400 TL, ÜST SINIR 23 BİN 800 TL OLACAK.
-www.brtk.net-
DÜNYA DİYABET GÜNÜ… K.T. DİYABET DERNEĞİ, 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ DOLAYISIYLA “YÜRÜMEK GÜZELDİR” İSİMLİ RESİM KAMPANYASI BAŞLATTI.
-www.brtk.net-
AP’DEN BREXIT KARARI… AVRUPA PARLAMENTOSU, İNGİLTERE'NİN AB'DEN MEVCUT BREXIT ANLAŞMASI ÇERÇEVESİNDE DÜZENLİ ŞEKİLDE AYRILMASINI DESTEKLEYEN KARARI KABUL ETTİ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

“1.Yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı” başladı

Çarşamba 10 Temmuz 2019

“1.Yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı” düzenlenen törenle başladı.

Kortejin Belediye binasından Erenköy Lisesine gelmesinin ardından panayırın açılışı gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Açılışta ilk konuşmayı, Yenierenköy Muhtarı Safiye Mimar Sayar yaptı.

Sayar, panayırların halkları kaynaştıran bir etkinlik olduğunun altını çizerek katkı koyanlara teşekkür etti.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da açılışta yaptığı konuşmada, belediyenin geçmiş dönemde yaşadığı mali kriz ile çalışanların ve bölge halkının geçtiği zor günleri hatırlattı ve ciddi bir yapılanmaya giderek mali yapıya denge getirdiklerini ifade etti.

Yenierenköy Belediyesi olarak çağdaş belediyeciliğe de büyük önem verdiklerinin altını çizen Yeşilırmak bu yıl bölgede üç etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Yeşilırmak, bu yıl birincisini gerçekleştirdikleri Yaza Merhaba Panayırı’nı geleneksel hale getirmeyi arzuladıklarını söyledi.

Panayırın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da yoğun bir programın ardından panayırın açılışına katıldığını ve bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yenierenköy Belediyesi’nin kapısına kilit vurularak zor dönemlerden geçtiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Akıncı, “gelir gider dengesi olamayan her yerde çöküş kaçınılmazdır, mutlaka bütçe disiplinin sağlanması gerekmektedir”dedi.

14 yıl Lefkoşa Belediye Başkanlığı yapıtın,yerel yönetimin ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendiğini ifade eden Akıncı, belde halkının herhangi bir sorunda başvuracağı birinci merciinin belediyeler olduğunu sorunun çözülmesi ile de merkezlerin yükünün hafiflediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı belediyelerin hem yetkilerini hem de gelirlerini artıracak Belediyeler Yasası’nın gündeme gelmesini umduğunu ve yardımcı olamaya seve seve hazır olduğunu söyledi.

Turizm ve Çevre Eski Bakanlarından Fikri Ataoğlu da Karpaz bölgesinin canlanması ve ekonomik refaha kavuşması için bölgede turizm yatırımlarına ihtiyaç olduğunu bakanlığı döneminde de bölgede bu yönde olumlu adımlar attığını söyledi.

Karpaz Emirnamesi’nin de hayata geçirilmesi için konunun takipçisi olacağını dile getiren Ataoğlu, büyük zorluklardan geçerek bu günlere gelen belediye başkanı ve çalışanlarını kutladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise, kültürlerin gelecek nesillere taşınması ve tanıtılması açısından bu gibi etkinliklerin büyük önem taşıdığını söyledi.

Yenierenköy Belediyesi’nin ve bölge halkının sorunlarının çözülmesi için her zaman destek verdiğini hatırlatan Çavuşoğlu, yerel yönetimlerin yetiklerinin düzenlenmesi ve mali durumlarının artırılması için gereken çalışmayı ve desteği vereceğinin belirtti.

Konuşmaların ardından havai fişek gösterisi yer aldı.

Dans gösterilerinin de sunulduğu gecede Yahya Erenköy ve Orkestrası’nı konser verdi.

5 gün sürecek olan panayırda; Erenköy’e özgü Dillirga Kültür Gecesi, Dans Şöleni, çeşitli yarışmalar, anı turnuvaları ile yerli grupların konserleri yer alacak.

Panayır,14 Temmuz Pazar akşamı pop müzik sanatçısı Buray’ın vereceği konserle sona erecek.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.77%
  5,6785
  5,6888
  0.46%
  6,2747
  6,2860
  0.3%
  7,0665
  7,1033